Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Advetní věnce na dveře neboli symbol předvánočního času

30. listopad 2010

Advetní věnce na dveře neboli symbol předvánočního času

Tradicí, která má hluboké kořeny a těší se velké oblibě, v předvánočním čase, je adventní věnec. Tvar má kulatý a předznamenává nadcházejí vánoční čas. Adventní věnec je společníkem a ozdoba, snad v každé domácnosti. Někdo si je vyrábí sám a někdo je kupuje. Ovšem kouzlo, z vlastnoručně vyrobeného věnce, rozhodně ten kupovaný, nemá.

Reklama

Vytváříme adventní věnec

Pojďme si říci, z čeho všeho se dá adventní věnec, vykouzlit. Budete potřebovat kruh buď z polystyrenu, nebo slámový, na který přichytíte cokoliv, co chcete a každoročně jej budete moci znova použít. Takže pokud jste si už věnec obstarali, je třeba koupit 4 svíčky. Někdo rád červené, někdo zelené, někdo bílé a někdo zase fialové. V tomto směru to záleží na každém, jakou barvu zvolí, všechno jsou to barvy veselé a adventnímu věnci, sluší.

Povrch adventního věnce

Základem je ovšem povrch věnce, ten někdo zdobí smrčím, větvičkami z túje nebo slámou. Pak se na věnec připevní čtyři svíčky, které symbolizují čtyři adventní neděle. Další zdobení, které dáte mezi svíčky, už je jen na vás. Ten, kdo chce mít věnec zdobený jako naši předkové, určitě použije na věnec sušená jablíčka, ořechy buď vlašské, nebo arašídové skořápky, dalším přírodním materiálem může být i sušené ovoce, třeba švestky.

Ozdoby současné doby

Ozdoby, které se uchovaly dodnes jsou třeba hvězdičky či zvonečky ze slámy. Ty zdobily v dřívějších dobách i vánoční stromky, dnes se tato tradice, přírodních materiálů vrací a slaměné ozdoby jsou velmi oblíbené. Jako doplněk lze dát na adventní věnec mašličku ze stuhy, většinou jednobarevné. Jsou ale mezi námi i tací, kteří používají modernější výzdobu na adventním věnci. Svíčky se mohou dávat různě vysoké, od nejmenší po největší, ovšem barva by měla být zachována. Jako zdobení se používají mašle, s vánočními motivy. Prvkem, který je velmi oblíbený je plátek sušeného citronu či pomeranče.

Adventní věnce ozdobené kořením

Další variantou zdobení je koření, buď hvězdičky badiánu nebo celá skořice, obvázaná stužkou.Obojí dodá adventnímu věnci vůni, jakou známe, když se pečou perníčky nebo jiné, vánoční cukroví. Ale i drobné, skleněné ozdůbky můžete na adventní věnec, umístit. K připevnění drobností na věnec se používá drátek nebo tavná pistole, se kterou připevníte na věnec prakticky cokoliv. Jedna věc je ale jistá, ať už máte adventní věnec jakýkoliv, doma to navodí tu správnou pohodu a děti už se nebudou moci dočkat večera, kdy je navštíví Ježíšek.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 3959x] [30. listopad 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie