Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Balkon a lodžie: Má smysl investovat do zasklení?

23. listopad 2013

Balkon a lodžie: Má smysl investovat do zasklení?

Zejména u větších bytů mají jejich majitelé k dispozici kromě několika místností také venkovní prostory – balkon nebo lodžii. Ty slouží v létě k odpočinku a posezení, ale také například k sušení vypraného prádla, případně i k pěstování nejrůznějších rostlin. Lodžie a balkony někteří majitelé zasklívají. Má to ale vůbec smysl?

Reklama

Vytvoření prostoru pro pěstování rostlin

Pokud hodláte vysadit nějaké rostliny na balkón, které ale špatně snášejí zimu a venkovní klima, pak tento problém zasklení balkonu vyřeší. Rázem zde totiž bude daleko příjemnější teplota i v zimních měsících.

Pokud jsou balkon a lodžie zaskleny opravdu kvalitně, dá se zde udržovat klidně i běžná pokojová teplota, prostory navíc lze přitápět, například pomocí infrazářičů.

Lepší místo pro posezení

Smysl má zasklení také v případě, že prostory využíváte k posezení. Díky němu opět vytvoříte příjemnější podmínky, a to zejména tehdy, je-li balkon na sluneční straně domu.

Pozor na přehřívání vzduchu na balkonu a u lodžie

Přečtěte si pro a proti zasklení. Možná budete překvapeni tím, jaké výhody tato drobná stavební úprava přináší.

Je ale na místě sdělit, že to může mít i drobná negativa, například přílišné přehřívání vzduchu na balkonu během letních veder. V tom případě je ale dobré zvolit řešení, kdy je zasklení instalováno jako posunovací, takže se dá při pěkném a teplém počasí otevřít, aby na balkon proudil čerstvý vzduch.

Pokud bychom měli shrnout, zda má smysl do zasklení investovat, pak zní odpověď spíše ANO. Vždy však záleží na konkrétních podmínkách, velikosti prostoru atd.

-par-


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1496x] [23. listopad 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie