Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Bambusy

21. březen 2014

Bambusy

Patříte k vášnivým pěstovatelům bambusů a rádi byste svou dosavadní sbírku rozšířili o další? V tom případě Vás jistě zaujme aktuální nabídka zahradnictví Rosteto.

Reklama

Bambusy nalézali své uplatnění již v období středověku, kdy si z nich Číňané vyráběli zbraně i jiné nástroje. Dnes se můžete nadále pyšnit svým mnohostranným využitím.

Z bambusů se vyrábí nejrůznější stavby či konstrukční materiály. Z bambusu je možné vyrobit mimo jiné také nejrůznější nástroje, nábytek, oděvy či papír. Velmi často slouží rovněž k výrobě věcí denní potřeby.

Další možnosti uplatnění bambusů

Bambusy jsou rovněž cenným pomocníkem při stabilizaci půdy před erozí. V neposlední řadě nachází své přední uplatnění v potravinářství a výrobě léčiv. Ne však všechny druhy bambusů je možné pěstovat v našich podnebních podmínkách, proto se doporučuje na území České republiky pěstovat velmi odolné bambusy. Záleží rovněž na období, kdy sazenice bambusů zasadíme.

Ideální pro sazbu bambusů je období jara, tudíž, kdo by rád zkrášlil svou zahrádku o tuto rostlinu, měl by nyní využít nejvhodnějšího období. Co se výběru místa týče, určitě by neměly být bambusy zasazeny do míst, která jsou vystavena zejména v zimě nepříznivým větrným podmínkám. Bambusy vyžadují rovněž prostor s dostačující vláhou vody po celý rok. Také půda by měla být dostatečně výživná.

Načerpejte inspiraci i informace

Více informací o pěstování bambusů i samotný katalog najdete na této webové adrese: bambusy.cz. Kromě bambusů na této webové adrese najdete také širokou nabídku kapradin . Kapradiny mohou skvostně ozdobit skalky na Vaší zahrádce.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1506x] [21. březen 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie