Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Bezpečnostní kování na plastové okna

3. květen 2012

Bezpečnostní kování na plastové okna

Vybíráte nová okna? Ať už se rozhodnete pro plastová okna, nebo eurookna, neměli byste zapomenout na okenní kování, která z vašeho domova vytvoří klidné a bezpečné útočiště. Podceňovat možnost vloupání se neoplácí, podle statistik se osmdesát dva procent zlodějů dostane do lidského příbytku právě oknem nebo terasovými dveřmi, hlavním vchodem vejde pouhých 12 % zlodějů. Během vloupání ani není třeba rozbíjet okenní tabuli, k vypáčení stačí obyčejný šroubovák, použít ale může klidně i kladivo, vrtačku nebo páčidlo. Nezabezpečené okno přitom šikovný zloděj otevře během deseti vteřin. Nový bezpečností systém pro okna vyvinula společnost MACO.

Reklama

Bezpečnostní systém pro vaše eurookna i stále oblíbenější plastová okna je postavený na celkem jednoduchém principu. Tento bezpečnostní systém zahrnuje v základu dvě části. Jednak jde o bezpečností čepy a uzávěry MACO i. S, jednak bezpečnostní kliky s blokovacím tlačítkem nebo zámkem. Čep ve tvaru T, který je připevněný na okenní křídlo, uzávěr s drážkou najdete na rámu okna. Pokud se okno zavře na kliku, zaklíní se čep za drážku uzávěru a možnost, že by někdo okno vypáčil se díky odolného materiálu několikanásobně sníží. Další částí bezpečnostního systému je pak zmíněná bezpečností okenní klika MACO s blokovacím tlačítkem nebo zámkem, jež kliku zablokuje. Bezpečností zámek či tlačítko má navíc funkci dětské pojistky.

Svá plastová okna či eurookna můžete zabezpečit ve dvou stupních ochrany. V základní nabídce se vám dostane bezpečnostních čepů a uzávěrů v nejcitlivějších místech okna, tedy v rozích nad a pod klikou plus kliky s zámkem nebo blokovacím tlačítkem. Tato varianta je cenově dostupná, náklady na okno zvýší řádově o stokoruny. Pokud byste ale nechtěli šetřit a toto vám bylo málo, je k dostání i vyšší level bezpečnosti. V tom případě bude vaše okno jištěno ve všech svých rozích, místo obyčejných klik na něm budou blokovací kliky a skla budou tvrzená, bezpečnostní, takže je nebude snadné rozbít ani páčidlem, ani třeba fotbalovým míčem. Tato finančně náročnější varianta odpovídá standartu AhS - „zkoušená bezpečnost“ německého certifikačního úřadu RAL.


Hodnocení[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1469x] [3. květen 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie