Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Čistá a elegantní fasáda je jedním ze základních parametrů moderního bydlení

31. srpen 2015

Čistá a elegantní fasáda je jedním ze základních parametrů moderního bydlení

Každý majitel rodinného domu touží po maximální eleganci všech jeho součástí. Velký důraz věnujeme eleganci a čistotě interiérů a nezapomínáme ani na zahrady domů, které se také snažíme správně vybavit a udržovat v co nejlepším stavu. U rodinných domů ale mnohdy zapomínáme na důležitost elegantní fasády. Každý dům si zaslouží čistou fasádu, ale ne vždy se daří čistou a elegantní fasádu dlouhodobě udržet. Jak na to?

Reklama

Fasáda je potřeba čas od času důkladně vyčistit

Fasády rodinných domů podléhají neustále procesům znečištění z vnějšího prostředí. Nejvíce se na fasádách usazuje prach, pyl a také organické nečistoty. Prach a pyl usazené na fasádách vytváří stále větší vrstvu, pod kterou se ztrácí původní krása fasád i jejich barva. Usazené organické nečistoty mohou být naopak zárodkem pro vznik mechů a plísní. Důkladné vyčištění je tedy rozhodně na místě. Mezi nejefektivnější metody, jak správně vyčistit fasády, se řadí technologie tryskání .

Tryskání, ale jen správně zvolené

Pokud se rozhodnete, že svou fasádu necháte vyčistit za pomoci technologie tryskání neboli pískování, rozhodně se jedná o krok správným směrem. Jen je zapotřebí si také uvědomit, že na trhu lze najít různé firmy v této oblasti. Různé firmy využívají různé technologie. Některé technologie využívají obrovské profesionální přístroje, se kterými je složitá manipulace. Jiné firmy naopak využívají systémy pro mobilní pískování s kompaktními přístroji, které ovšem nemusí zaostávat za konkurencí, ale naopak konkurenci převyšovat.

Konkrétní příklad jsou systémy Torbo

Příkladem opravdu moderního tryskání jsou německé systémy Torbo. Ty na našem trhu využívá společnost ARS Axiom Real s.r.o., specialista na tryskání Praha. Systémy Torbo využívají tryskání, při kterém je směs sušeného abraziva s vodou společně unášena oproti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. V porovnání s ostatními technologiemi, jako je tryskání pod vodní clonou nebo vodní paprsek s přisáváním písku, je tryskání směsi písku a vody až o 95% méně prašné. Navíc se jedná o mobilní přístroje nezávislé na zdrojích energie. Se systémy Torbo lze z fasády vyčistit třeba i graffiti. Více informací o čištění graffiti najdete ZDE .


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x


[Autor: batko] [Zobrazeno 1277x] [31. srpen 2015]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie