Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Dětské matrace: jak vybírat matraci do dětské postýlky

29. leden 2013

Dětské matrace: jak vybírat matraci do dětské postýlky

Malé děti tráví ve své postýlce mnohem více hodin nežli dospělý člověk. Právě z tohoto důvodu jim jako rodiče musíme zajistit, aby se ve své postýlce cítily co nejkomfortněji. Kromě vhodné velikosti postele, která musí být dostatečně prostorná vzhledem k věku a velikosti dítěte, nezapomeňme ani na matrace.

Reklama

Proč je důležité volit speciální dětské matrace

Dětské matrace by měly být minimálně stejně kvalitní jsou matrace pro dospělé. Pakliže dbáme o své pohodlí, rozhodně bychom neměli zapomínat také na pohodlí svých dětí. Přítomnost kvalitní matrace v jejich posteli je obzvlášť důležitá. Jak známo, v útlém věku dochází k největším tělesným změnám růstu. Právě matrace přispívá k tomu, že dětské tělíčko během spánku netrpí a není ohrožen jeho správný a zdravý vývoj. Nezáleží ani tak na tom, z jakého materiálu jsou matrace vyrobeny, můžeme zvolit klidně tradiční pružinové matrace ( ovšem skutečně kvalitní a pevné), případně třeba moderní latexové matrace nebo v poslední době mimořádně oblíbené matrace z líné pěny. Co je však mnohem důležitější, matrace musí poskytovat dostatečnou oporu dětskému tělíčku tak, aby během spánku nedocházelo k jeho nepřirozenému prohýbání a zkřivení.

Velikost dětské matrace

Matrace je vhodné pořizovat podle velikosti postýlky. Pro nejmenší děti jsou vhodné matrace 60x120 cm, případně 70x140 cm. Potah matrace by měl být v každém případě odolný vůči bakteriím a ideálně také snímatelný, neboť je zde samozřejmě větší předpoklad toho, že dojde k ušpinění povrchu matrace. Na matrace by mělo jít snadno umístit potahy či ložní povlečení tak, aby byl ještě zvýšen komfort dítěte.

Dětské matrace vybírejte svým ratolestem až do věku, kdy bude ukončen jejich růst, to znamená zhruba do 18-20 let. Poté již svým dětem můžete bez obav pořídit matrace v klasických velikostech, do postele běžných rozměrů.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1583x] [29. leden 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie