Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Doplňková vybavení domácnosti

9. říjen 2012

Doplňková vybavení domácnosti

Pro lepší komfort v domácnosti se dají pořídit nejrůznější zařízení a přístroje. Mezi velmi populární patří například digitální teploměry, meteostanice a také pokojové termostaty.

Reklama

Pokojové termostaty

Pokojový termostat je velmi praktickým zařízením, kterými můžeme regulovat teplotu vzduchu v jednotlivých místnostech domu. Díky němu si v každém okamžiku můžeme zvolit přesně takovou teplotu v pokoji, která nám aktuálně vyhovuje. V případě potřeby pomocí termostatu jednoduše teplotu zvýšíme či snížíme. Moderní termostaty mají několik programů, kterými lze teplotu v interiéru snadno regulovat. Vyrábějí se v drátových i bezdrátových verzích, přičemž přesnost jejich měření a regulace je v řádech několika desetin stupňů, což je jen minimální odchylka.

Teploměry

Kromě regulace teploty je dobré také vědět, jaká teplota panuje venku, nebo do jakého počasí budeme ráno vycházet. Ke snadnému zjištění venkovní teploty si stačí nainstalovat digitální teploměr. Moderní teploměry dokáží s velkou přesností měřit nejen venkovní, ale zároveň také vnitřní teplotu. Některé pak mohou být vybaveny i dalšími funkcemi, které sledují například vlhkost vzduchu, případně ukazují i čas apod.

Meteostanice

Kromě teploměrů je velmi užitečnými doplňky domácnosti také domácí meteorologická stanice. Ty nám dokáží předpovědět, jaké bude počasí. Kvalitní meteostanice mají zhruba 75% přesnost předpovědi. S touto přesností víme, jaké bude počasí během následujících několika hodin. Meteostanice mohou do určité míry nahradit i teploměr, neboť mívají i funkce měření venkovních i vnitřních teplot, dále mají zabudované také měření vlhkosti, tlaku a dalších veličin. Špičkové produkty tohoto druhu nám pak jsou schopny sdělit i čas, mají zabudován kalendář a mnoho dalších funkcí. Jde tak vlastně o multifunkční zařízení, malý přístroj, který je velmi šikovným pomocníkem a rádcem.

Komerční sdělení


Hodnocení[Autor: admin] [Zobrazeno 1239x] [9. říjen 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie