Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Dovolená v tuzemsku - české chaty a chalupy

27. únor 2010

Dovolená v tuzemsku - české chaty a chalupy

Dovolená nemusí být nutně synonymem pro cestu do zahraničí. Stále více lidí se rozhoduje zůstat v době volna v České republice a důvodů, které je k tomu vedou, je hned několik. Chaty a chalupy jsou cenově přijatelnější než letecký zájezd do některé ze zahraničních destinací, nepotřebujete se učit cizí jazyk, nemusíte měnit peníze a když náhodou zapomenete něco doma, není to nepřekonatelný problém.

Reklama

Letní dovolená v ČR nemusí být ani trochu nudná. Přiznejme si to, naše země oplývá mnoha krásami, které vlastně ani pořádně neznáme. A tak než vyberete místo, kam byste mohli s rodinou vyrazit, zkuste nejdřív popřemýšlet nad tím, jestli za skvělou dovolenou musíte opravdu cestovat někam jinam.

Bydlení v chatách nadchne dobrodružné povahy

Chaty a chalupy k pronajmutí jsou dostupné po celém našem území, stačí si jen vybrat, kterou lokalitu byste rádi poznali blíže. K oblíbeným patří například chaty Šumava, kde můžete trávit skvělou dovolenou jak v zimě, tak v letních měsících, čehož ročně využívá mnoho turistů. Hlavním důvodem oblíbenosti Šumavy je samozřejmě překrásná a divoká příroda, kterou můžete objevovat při jízdě na kole i na běžkách.

Projeďte si naši zemi

Chaty a chalupy k pronajmutí se nacházejí v turisticky lákavých oblastech, kam patří především jižní Čechy a Morava, Moravský Kras, Český Ráj, České Švýcarsko, Posázaví, Východní Čechy a další. Většinou se jedná o místa turisticky zajímavá, nejčastěji v okolí skanzenů, hradů a zámků, zajímavých přírodních útvarů, vodních ploch jako jsou rybníky či přehrady nebo v okolí lázní, kde si můžete vychutnat jedinečné wellness pobyty.

Chaty a chulupy nabízejí veškerý komfort, který od dovolené očekáváte. Navíc si s sebou můžete vzít i domácí mazlíčky a nemusíte pro ně pracně shánět hlídání. Také se můžete domluvit se svými přáteli a na dovolenou vyrazit ve větším počtu, což je vždy výborná zábava.

Letní dovolená v ČR je prostě skvělý nápad, délku pobytu si můžete sami přizpůsobit, stejně tak lokalitu a způsob dopravy.

Aktivně strávená dovolená

V posledních letech stále více lidí vyhledává aktivní trávení dovolené, což může být výborný způsob, jak si odpočinout od sedavého zaměstnání. Není problém vzít s sebou kola a prozkoumávat české krásy prostřednictvím cyklostezek, jet na vodu, vydat se na pěší túru nebo v zimě na běžky. Ačkoli je Česká republika co do rozlohy poměrně malou zemí, počtem zajímavých míst je srovnatelná s jinými státy.

Proč trávit letní dovolenou v zahraničí, když si stejně dobře a možná i lépe odpočinete v tuzemsku?

Pro dovolenou v tuzemsku si stačí jednoduše zvolit lokalitu, která nejlépe splňuje vaše představy a pak si jen za pomoci internetu najít ubytování přesně podle vás. Chaty a chalupy si můžete prohlédnout i rezervovat přímo z domovo, odkud si svou dovolenou můžete naplánovat do nejmenších detailů. Díky internetu zjistíte, jaká zajímavá místa se nacházejí v okolí a získáte mnoho tipů na výlety. Letošní dovolenou nemusíte trávit na pláži u moře, ale klidně u rybníka. Není to přece jen příjemná změna?


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2347x] [27. únor 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie