Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Dveřní interiérové kování

23. duben 2012

Dveřní interiérové kování

Dovedete si představit dveře bez kliky ? Tento malý, důmyslný nástroj nám ulehčuje život už pěkných pár staletí, přitom dnes ji už bereme jako samozřejmost. Při výběru dveřní kliky přitom vnímáme spíš to, jak klika vypadá a jak moc doplňuje interiér či exteriér našeho domova či firmy. Na výběr máme samozřejmě vícero tvarů, materiálů a stylů – vybírat můžeme mezi klikami jednoduchými, rovnými či všelijak zdobenými a vlněnými; vyrobenými z různých kovů a klikami moderními i v retro designu.

Reklama

Ke klice obyčejně patří i kování dveří, které vzhled dveří doplňuje – mělo by tedy materiálově, stylově i barevně ladit se vzhledem kliky. Výběr designu kliky i kování bývá ovlivněn vkusem, ale také stylem místnosti. Vybírat můžete samozřejmě v kamenných obchodech, kde si můžete kliky i kování osahat a poptat se prodávajícího, která by byla pro vás nejlepší, můžete ale taky projít spoustu internetových obchodů a při vybírání porovnávat ceny. Přitom budete vybírat z pohodlí domova.

Vždy byste měli myslet na to, že výběr kování na dveře i kliky ovlivňuje i umístění kliky. Na kliky interiérové a exteriérové jsou kladeny jiné nároky. Kliky a kování venkovních dveří by měly být dostatečně odolné, aby vydržely nápor dešťů, sněhů, povětrnostních podmínek a změny teplot. Přinejmenším byste neměli vybírat kliku z takového materiálu, který podléhá korozi.


Hodnocení[Autor: latysek] [Zobrazeno 2435x] [23. duben 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie