Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Hledáme bydlení v novém bytu

30. říjen 2012

Hledáme bydlení v novém bytu

Při hledání nového bydlení je dobré si nejprve položit několik otázek, jejichž vyřešení nám pak pomůže najít vhodné bydlení snadněji a rychleji.

Reklama

Koupit byt ve starší zástavbě či v novostavbě?

V první řadě si řekněme, zda dáváme přednost luxusnímu bydlení, nebo se spokojíme s běžným standardem. Pakliže hledáme spíše luxusní bydlení, pak nás asi zaujmou spíše nabídky na bydlení v novostavbách, které se nacházejí v atraktivnějších lokalitách. V případě moderní novostavby je předpoklad, že v ní budou využity veškeré moderní technologie, které jsou dnes ve stavebnictví dostupné. Typicky se může jednat o takzvané nízkoenergetické řešení, které obyvatelům dopřává dostatečně komfortní bydlení a zároveň snižuje náklady na provoz domácnosti. Jestliže naopak zvolíme starší zástavbu, musíme počítat s menším komfortem a také s tím, že bydlení bude finančně náročnější z hlediska provozních nákladů.

Lokalita nového bytu

Při hledání nového bytu je velmi důležitá lokalita. Mezi nejatraktivnější v tomto ohledu dlouhodobě patří zejména novostavby v Praze. Ty jsou sice dražší, nicméně bydlení v Praze má své nesporné výhody. Při hledání luxusního bydlení v Praze je potřeba si ohlídat, aby novostavba byla v příjemném prostředí, kde bude dostatek klidu, zeleně a zároveň zde byla dobrá dostupnost do města, kam budeme jezdit na úřady, za zábavou a do zaměstnání. Zaměřit bychom se měli na hlučnost okolí, vzdálenost bytového domu od ostatních staveb či přítomnost zeleně ( v podobě parčíků v blízkém okolí nebo přímo ve vnitroblocích).

Dispoziční řešení a možnosti nového bytu

Zvolíme-li moderní novostavby v Praze či jiném městě, určitě si vybírejme byt také dle jeho dispozic a vybavení. K vyššímu komfortu jistě přispívá přítomnost terasy či balkonu, samozřejmě je také dobré si rozmyslet, jak velké prostory pro bydlení potřebujeme. Kupujeme-li byt v novostavbě, zjistěme si rovněž, zda k němu náleží parkovací stání uvnitř domu či před domem.

Na závěr zde mám jeden tip na moderní bydlení. Jde o byt na Praze 10 , který nabízí developerská společnost Geosan Development a.s. v rámci projektu Zelený Botič. Pokud si pořídíte jeden z volných bytů na prodej, zajistíte si komfortní bydlení nedaleko centra Prahy, kde nechybí dostatek zeleně či kvalitní infrastruktura.

Foto: zelenybotic.cz


Hodnocení[Autor: admin] [Zobrazeno 1468x] [30. říjen 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie