Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Inspirace pro malování pokojů

4. únor 2012

Inspirace pro malování pokojů

Přemýšlíte o změně barvy zdí vašeho bytu a nevíte pro jakou se rozhodnout? Výběru barvy byste měli věnovat velkou pozornost, stejně jako nábytek, koberce nebo doplňky, i barvy zdí podléhají módním trendům. Věděli jste, že barvy v pokoji ovlivňují řadu věcí, jako například schopnost koncentrace, chuť k jídlu, náladu či kvalitu spánku?

Reklama

Primárně můžeme barvy rozdělit na teplé a studené. Studené barvy jako modrá, zelená či fialová se hodí spíše do menších místností, které dokáží opticky zvětšit. Teplé barvy jako žlutá, oranžová nebo i červená se hodí do větších místností, byt dělají útulnějším. Chcete-li podpořit chuť k jídlu, trávení nebo si dodat energii, volte barvu žlutou. Především do dětských pokojů se opravdu doporučuje její použití. Do obývacího pokoje je vhodné použít barvu oranžovou, béžovou či hnědou. Oranžová barva prý zlepšuje komunikaci. Záleží však také na odstínu, který použijete. Pro modrou barvu platí, že v tmavších tónech může působit na některé jedince depresivně. Proto je často vymalováváno spíše pastelovým odstínem modré, který je vzdušnější a opticky zvětšuje. Při malování volte své oblíbené barvy, ale berte v potaz velikost místnosti a typ umělého osvětlení.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 3861x] [4. únor 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie