Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak a kde sušit prádlo

16. květen 2010

Jak a kde sušit prádlo

Znáte to. Hory špinavého prádla jsou snad nekonečné. Jen zlikvidujete jednu, hned je tu několik dalších. O žehlení ani nemluvě. Proto si dnes a denně pokládáme otázku, kde ty hory prádla neustále sušit. Většina smrtelníků totiž nemá k dispozici v rámci svého bydlení sušárny na prádlo, a tak se prádlo suší všemožně po bytě. Jednou tady, pak zase tamhle. Jak je zrovna kde místo. Nejvyšší čas zamyslet se nad tím, kde by mohlo mít mokré prádlo své stálé místo.

Reklama

Nejlepší je sušení prádla na slunci

Všechny hospodyňky se shodnou na tom, že prádlo se nejlépe suší na slunci. Tohoto luxusu si však v nejhojnější míře mohou dopřát jen majitelé rodinných domků s přilehlou zahradou. Prádlo lze sušit i na balkónech, ale tam už podobně jako v mnoha jiných případech bydlení v bytovém či panelovém domě bojujeme s nedostatkem místa.

Přenosné sušáky zjednoduší práci

Mnozí to řeší klasickými, přenosnými a skládacími sušáky na prádlo, které lze používat jak v bytě, tak venku. Prostě sušák jednoduše v případě potřeby rozloží a umístí tam, kde je ho zrovna potřeba. Výborné jsou však i sušáky upevněné na stěnu lodžie či balkónu a ještě lépe takové, které se dají vytáhnout až do stropu. Tam totiž prádlo nikomu nepřekáží a balkón se tak dá využívat bez omezení.

Přenosné sušáky v bytě

V domácnosti vedle přenosných sušáků, které se střídavě stěhují z předsíně do ložnice či dětských pokojů, se prádlo nejčastěji věší v koupelně. V moderní rekonstruované koupelně je však potřeba volit sušák na prádlo s citem tak, aby nenarušil design koupelny. Nejlépe je se poradit s odborníkem, jaký typ sušáku na prádlo vybrat, aby vše vypadalo efektně. Nejčastěji se sušáky umísťuji nad vanu. Do malých koupelen nejsou na škodu shrnovací sušáky na stěnu, které, když je nepotřebujete, jednoduše složíte a ony nikomu nepřekážejí. Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, není na škodu vytvořit si v některé z částí místnosti mini sušárnu, kde nebude mokré prádlo nikomu zavázet. Nezapomeňte na to, že aby prádlo dobře, rychle schlo a zachovalo si vůni pracího prášku a aviváže, musí být místnost, ve které je umístěno, dobře větraná a v žádném případě vlhká.

Nenáviděné žehlení prádla má své místo

Když už jsme u toho sušení, najděte si ve svém domě i místo, kde prádlo budete žehlit. Pokud si vytvoříte takovouto „žehlírnu“, kde se budete cítit dobře, práce vám půjde rychleji od ruky. Hlavně to chce snadný přístup ke zdroji energie a také to, aby kolem vás nebyl přílišný ruch. Nic vás tak nebude rušit od práce. Pro rozptýlení není špatný výhled na televizi či nějaký hudební nosič na blízku.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2569x] [16. květen 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie