Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada








verze pro tisk

Jak na kvalitní odvětrávání interiéru

15. prosinec 2015

Jak na kvalitní odvětrávání interiéru

Čerstvý vzduch v interiéru je pro každého z nás nezbytná. Většinou jeho přísun řešíme klasickým větráním okny. Ta jsou otevřena na větrací otvor a do interiéru tak může pronikat dostatečné množství vzduchu zvenčí. Problém ale tkví v tom, že zároveň z vnitřních částí domu nebo bytu uniká tolik potřebné teplo. Jestliže chcete ušetřit, vyplatí se decentralizovaná rekuperační jednotka. Ta je totiž schopna pomoct k zamezení tepelných úniků a načerpání dostatečného množství čerstvého vzduchu. Soustřeďme se tedy na hlavní výhody tohoto ventilačního systému.

Reklama

Maximální úspora energie

Velkou výhodou, jíž rekuperační jednotka do bytu disponuje, je především maximální úspora energie. Při porovnání s centralizovanými typy se dostaneme k tomu, že dokáže ušetřit až 1/5 energie. Jsou s ní totiž spjaty i minimální tlakové ztráty, které u centrálních systémů vzduchotechniky vznikají díky dlouhým rozvodům kabelů po celém interiéru. Odvětrávání je postupné a nevztahuje se na všechny místnosti naráz.

Stačí minimální prostor

V souvislosti s centralizovanou jednotkou je třeba hovořit i o velké úspoře prostoru. Není zapotřebí kabelových rozvodů a samotná jednotka nevyžaduje také nijak velkou porci místa. U centrálních systémů se setkáme s velkými rozměry a tím, že zabírá skoro celou místnost. Například rekuperační jednotka Turbovex Home se montuje přímo do zdi, takže není třeba, abyste hledali nějakou speciální místnost. Instalace se obejde i bez bourání a využití plošin či lešení.

Vsaďte na kvalitu za skvělé ceny

Výbornou volbou pro decentralizované ventilační systémy je společnost Turbovex mající více než 40 let zkušeností v oboru. Třeba rekuperační jednotka do jedné místnosti z řady Turbovex Home je cenově výhodná a dokáže nabídnout vysokou úsporu. Zvolit můžete ale i řady Comfort a Industry do větších prostor anebo průmyslových hal. I ve větších prostorách dokážou vytvořit vynikající prostředí plné čerstvého vzduchu.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1328x] [15. prosinec 2015]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie