Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak neutrální interiér proměnit na osobitý? Jednoduše

13. listopad 2012

Jak neutrální interiér proměnit na osobitý? Jednoduše

Neutrální laděný interiér působí na první pohled harmonicky a klidně. Teplo hnědá dřevěná podlaha vytváří skvělý základ pro efektní kontrast bílé výmalby a tmavě hnědého zařízení. Přesto interiéru chybí osobitost, emoce a optimismus. Ten sem dokáží vnést látky, barvy a vzory.

Reklama

Fádní bílá

Nadčasově krásná bílá výmalba působí čistě a interiér prozařuje. Působivě kontrastuje s dřevěnou podlahou i tmavou nábytkovou sestavou. Na velkých plochách a zvláště v prostorově členitém interiéru je však zbytečné vzdávat se dalších jemných odstínů. Krémová nebo písková výmalba by zvýraznily krbové těleso s nenápadně umístěnými televizní obrazovkou a dodali ústřední stěně řád. Alternativou tónované výmalby je keramický nebo kamenný obklad.

Strohé okna

Světle šedé rolety s nádechem do modra snad plní svůj účel a zajišťují intimitu, ale interiér nijak esteticky neobohacuje. Tuto roli by mnohem lépe zvládli sehrát klasické závěsy. Symetrické uspořádání stěny s okny a centrálním krbem si doslova říká o asymetrické uspořádání závěsů, které by orámovaly okna z vnější strany. Obavy z výraznějšího vzoru nebo barevnosti nejsou na místě. Třeba pouze respektovat existující barevné schéma, která by se v látce měla zrcadlit.

Chybějící polštářky

Pohovka bez polštářků působí neosobně a natolik nepřirozeně, že ztrácí důvěryhodnost. Skupina různě velkých, tvarovaných a vzorovaných polštářů by zvýšila komfort při sledování televizoru, mluvení s rodinou či přáteli a dodala sezení věrohodnost. Kdo se obává výraznějších barev, může kombinovat polštářky různých struktur v přírodních odstínech vlny, lnu a hedvábí. Do barevně umírněné skupinky vnese rozruch vzorovaná kůže. Elegantní výraz zvýrazní grafické vzory.

Málo zeleně

V interiéru je žalostně málo rostlin a citelně tu chybí vitalita, kterou by sem vnesli její svěže zelené listy. Bambusové stvoly v rohu místnosti neodpovídají svým měřítkem velkorysému prostoru, který by si zasloužil spíše vyšší tvarově zajímavý solitér. Rozlehlá nábytková sestava si doslova říká o hmotové vyvážení vysokou rostlinou a prázdný světlý roh u okna je pro ni ideální. Nejlépe by se tu vyjímal jeden tvarově reaktivní solitér, nebo živější skupinka několika různě velkých rostlin.

Podceněna osvětlení

Podobně jako v mnoha jiných interiérech bylo také zde hrubě podceněna osvětlení. Ze záběru by se dokonce mohlo zdát, že se na něj úplně zapomnělo. Celkové osvětlení totiž vytvoření různých nálad na rozdílné příležitosti bez pomoci doplňkového, intimního a dekorativního osvětlení rozhodně nezvládne. V tom mu mohou pomoci pouze stolní a stojací lampy. Úsporné dekorativní LED-diodové pásky decentně zvýrazní zajímavé momenty a detaily v interiéru.

volně přeloženo z tvojdom.sk


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1628x] [13. listopad 2012]
[Články ] [no comments]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!