Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak pověsit záclony?

22. září 2014

Jak pověsit záclony?

Aby záclony ve vaší domácnosti naplňovaly svůj účel, tedy stínily a zároveň byly i estetickým doplňkem místností, je potřeba je dobře zavěsit. Existuje několik možností, jak pověsit záclony ať už se jedná o provázkové záclony či klasické.

Reklama

Závěsné tyče

Klasickým způsobem, jak pověsit záclony do bytu, je použití závěsné tyče. Tu lze připevnit buď přímo na horní rám okna, na stěnu nad oknem nebo ke stropu, kdy se využijí konzole. V každém případě je důležité, aby byla závěsná tyč dostatečně pevně uchycena pomocí šroubků.

Závěsné tyče lze zvolit dřevěné, oblíbené jsou také kovové varianty, méně častější a nepříliš vhodné pro každodenní používání jsou pak plastové závěsné tyče na záclony.

Aby záclony z tyčí nesjížděly, nezapomeňte je na koncích opatřit koncovkami.

Zavěšení záclony na závěsnou tyč se provádí tak, že na ni navlečete kroužky. Do jejich úchytů se pak připevní horní konce záclon. Hustota kroužků pak ovlivní nařasení záclon. Kroužky na uchycení záclon se vyrábějí z plastu, kovu, zvlášť pěkně pak působí dřevěné kroužky. Vždy je důležité, aby záclony ladily s tyčí i upevňovacími kroužky.

Kolejnice

Další možnost, jak pověsit záclony, je použití kolejnicového systému. Pro záclony do obývacího pokoje a ložnice, kde používáte také závěsy, je vhodné zvolit řešení v podobě systému dvou až tří kolejnic. Do jedné kolejnice uchytíte záclonu, do druhé pak závěs. Kolejnice se opět věší buď nad rám okna, nebo ke stropu místnosti.

Další způsoby uchycení záclon

Tyto dva základní způsoby jsou nejpraktičtější a také nejvyužívanější. Existuje celá řada alternativ, jak zavěsit záclony. Jednou z možností, která se využívá hlavně pro záclony do kuchyně, je jejich zavěšení na vitrážové tyče a tenké lanko, které je nataženo v horní části či v půli okna podle toho, do jaké míry chcete mít okno záclonkou zakryté. Dále se záclony uchycují snadno také přímo do tunýlku, který je součástí garnýže. V tomto případě není zapotřebí používat kroužky či žabky.

Foto: zaclony-povleceni.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 3778x] [22. září 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie