Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak probíhají návrhy zahrad u zahradních architektů

20. leden 2016

Jak probíhají návrhy zahrad u zahradních architektů

Řešení toho, jak bude vypadat zahrada u vašeho domu, můžete přenechat na odbornících. Je to praktické hned z několika důvodů. Zahradní architekt dokáže umně skloubit vlastnosti pozemku s umístěním vhodných rostlin, trávníku a případně i různých doplňků, jakými jsou třeba zahradní altánky, tůně apod. Základem je však vytvoření detailního návrhu. Následující řádky věnujme právě způsobu, jakým probíhají návrhy zahrad.

Reklama

Pro konkrétní představu toho, jak vše má probíhat, jsem vybral firmu Zahrada Dvořáček – Zahradní architekt Brno. Tato firma má s tvorbou návrhů i realizacemi zahrad mnohaleté zkušenosti.

Kvalitní architekt, které si na vytvoření krásné zahrady najmete, se pozná hned zkraje spolupráce. Nejde-li o někoho, kdo z vás chce „vytřískat“ co nejvíce peněz, zajistí vám vytvoření grafického návrhu zcela zdarma, bez nutnosti jakékoliv platby. Teprve ve chvíli, kdy jste spokojeni, může dojít k samotné realizaci stavby.

Úvodní konzultace je před vytvořením návrhu nezbytná

Návrhu předchází prvotní konzultace, během které architektovi nastíníte své představy a požadavky. Sám vám i poradí, a to například s tím, jaké okrasné rostliny na zahradu lze vysázet a jaké jsou nevhodné. Obecně se na zahradu hodí třeba trvalky, které jsou vysoce odolné a není zapotřebí je přesazovat.

3D vizualizace vám pomůže získat si konkrétní představu

V rámci další fáze provede architekt terénní průzkum a studuje půdorys zahrady tak, aby mohl vytvořit ideální návrh, který bude možné na vaší zahradě zrealizovat. Ve finále vám pak představí 3D prezentaci návrhu zahrady, ze které uvidíte, jak bude pozemek v budoucnu vypadat. Teprve tehdy, až návrh odsouhlasíte, může dojít k jeho přenesení do reality.

Zahradní architekt Brno vám ještě před realizací vytvoří také cenovou kalkulaci. Z celkové ceny bude cena za návrh odečtena a vy ji tak budete mít zcela zadarmo.

Přesně takto by měl dobrý zahradní architekt postupovat. Pokud po vás už třeba za úvodní konzultaci chce někdo peníze, pak si najděte raději někoho jiného. Je zde velký předpoklad, že bude spolehlivější a ve výsledku i levnější.

-fil-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1309x] [20. leden 2016]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie