Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak provést výběr zdravotní matrace do postele?

24. duben 2015

Jak provést výběr zdravotní matrace do postele?

I zdravý člověk, který nemá problémy s páteří a bolestí zad, by měl investovat do kvalitní, ideálně zdravotní matrace. Při volbě tohoto typu matrace sice počítejte s vyššími pořizovacími náklady, odměnou vám však bude příjemný a zdravý spánek. Pojďme si nastínit několik kritérií, jak provést její výběr.

Reklama

Složení matrace

Matrace se vyrábějí z různých materiálů a jejich kombinací. V případě zdravotní matrace se nejčastěji používá studená pěna, dále pak také líná pěna.

Pěnové materiály, které jsou použity pro jádro matrace, mají velmi dobré vlastnosti z hlediska schopnosti přizpůsobit se poloze lidského těla. V každé situaci jsou mu tak dobrou oporou, tělo se neprohýbá do nepřirozených poloh, nedochází k vytváření tlaku na páteř, krk či chodidla.

V obchodech jsou k dostání také zdravotní matrace s pružinovým jádrem. Jsou levnější nežli pěnové, ovšem nemají tak dlouhou životnost. Pružiny se totiž časem opotřebují a podložka pak není schopna tak dobře reagovat na polohu těla.

V poslední době odborníci doporučují pořídit si sendvičové zdravotní matrace, které mají jádro vyrobené hned z několika vrstev, přičemž každá vrstva je tvořena jiným materiálem. Nejčastější je kombinace líné pěny se studenou pěnou, případně latexem.

Potah

Při výběru zdravotní matrace si všímejte nejen složení jejího jádra, ale také svrchního potahu. Vzhledem k tomu, že se v něm usazuje prach a bakterie, je nezbytné, aby měl antialergenní vlastnosti. Zároveň by měl být v každém případě snímatelný, pak jej totiž bez problémů můžete sejmout a vyprat.

Rozměry

Pro klasické i zdravotní matrace platí, že musejí být dostatečně prostorné. Dospělý člověk se v klidu vyspí na matraci, která je alespoň o 20 centimetrů delší, nežli je výška postavy. Ideální šířka je pak minimálně 70 centimetrů.

Samotná matrace vám ještě zdravý spánek nezaručí. K tomu je zapotřebí mít doma kvalitní postel. Ne všechny typy matrací jsou však vhodné do každé postele. Pokud si nevíte rady, doporučuji se při nákupu poradit s prodejci.

Komerční sdělení

-gia-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 811x] [24. duben 2015]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie