Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak si levně zajistit pronájem bytu? Nechoďte do realitky

20. září 2014

Jak si levně zajistit pronájem bytu? Nechoďte do realitky

Hledáte-li pronájem bytu, využijte inzertní portály. Na nich totiž můžete sehnat nové bydlení, aniž byste se museli obracet na realitní kancelář. Přináší to několik výhod.

Reklama

Nemusíte platit provize realitnímu makléři

První a tou nejdůležitějším výhodou je to, že ušetříte peníze. Realitní kanceláře si totiž za své služby účtují nemalé finanční prostředky. Jestliže si skrz ni sjednáte pronájem bytu, počítejte s tím, že zaplatíte provizi za zprostředkování. Ta se obvykle pohybuje ve výši jednoho až dvou nájmů, což není zrovna malá částka. Pokud využijete inzertní portály, vyjde vás to mnohem levněji, a to maximálně na pár set korun měsíčně.

Přímá komunikace s majitelem

Druhým pádným důvodem, proč při hledání nového bydlení vynechat realitní kancelář, je přímý kontakt s vlastníkem nemovitosti. Díky tomu je jednání daleko rychlejší a přímočařejší. Od majitele se dozvíte veškeré detaily ohledně bytu, o který máte zájem.

Pronájem lze domluvit online

V neposlední řadě je pronájem bytu bez realitky výhodný také v tom, že lze zařídit online. Stačí si na internetu najít vhodný inzertní portál a v něm se pak prolistovat jednotlivými nabídkami. U nich je pak vždy uveden kontakt na majitele.

Dobrým řešením je využití portálu RealitníRevoluce.cz. Ten vám nabízí možnost publikování vaší inzerce až na 60 nejvýznamnějších realitních serverech, krom jiných třeba na Reality iDNES.cz. Pokud si zrovna nevybere z aktuální nabídky volných bytů, můžete si podat inzerát, na základě něhož vás majitelé nemovitostí zkontaktují. Toto řešení je výhodné také pro samotné majitele, kteří hledají podnájemníky. Ceny za inzerát začínají už na necelých 400 Kč za měsíc, což je v porovnání s provizemi realitních kanceláří daleko nižší suma.

Kromě pronájmu si online můžete domluvit bez realitky také koupi či prodej nemovitostí. Jde sice o trochu složitější úkon, neboť nesmíte zapomenout ani na případnou platbu daně z nemovitosti, zato ale ušetříte klidně i desítky tisíc korun, které by si jako provizi vzala realitka.

Komerční sdělení

-sch-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1364x] [20. září 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie