Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak vybírat domácí vodárnu?

28. březen 2014

Jak vybírat domácí vodárnu?

Domácí vodárny jsou v poslední době stále žádanějšími produkty. Využít je mohou všichni z vás, kteří na pozemku u svého domu mají vlastní studnu a chtějí vodu z ní čerpat a používat v domácnosti.

Reklama

A je to právě domácí vodárna, která zajistí přívod vody ze studny, případně pak i z jiného zdroj, jako například z vodního toku. Domácí vodárnu je ale zapotřebí vybírat pečlivě, a to podle několika kritérií.

Dopravní výška a vzdálenost

V první řadě je potřeba zohlednit, jaká je dopravní výška a vzdálenost. Podle toho vám pak prodejce doporučí, jak výkonnou domácí vodárnu zvolit. Stejně tak byste měli vědět, jaký průtok vody budete potřebovat. V případě, že zvolíte nepříliš výkonné zařízení, může se stát, že průtok vody nebude pod tak vysokým tlakem. Poznáte to například ve chvíli, kdy otočíte kohoutkem a voda bude téct jen slabým proudem.

Průtok vody

Průtok vody se dá považovat za kvalitní, pokud činí alespoň kolem 3m3 za hodinu. Takovýto průtok už je použitelný v případě, že vodu ze studny chcete pomocí domácí vodárny přivádět a využívat každý den, například na mytí nádobí, sprchování apod. V okamžiku, kdy vám domácí vodárna slouží pouze k dopravě vody, kterou následně využijete třeba jen při zavlažování zahrady, může být průtok menší.

Zdroj, odkud vodárna bude čerpat vodu

Abyste domácí vodárnu mohli využívat naplno, je samozřejmě potřeba zajistit také dobrý zdroj vody. To znamená, že studna musí mít dostatečně vydatný zdroj tak, aby vám během pár dní nevyschla. Pak by vám vodárna byla k ničemu.

Domácí vodárnu pořídíte na webu georgia.cz. Ten nabízí několik typů vodáren, ale také čerpadla.

Všechna zařízení pocházejí od tradičních výrobců. V případě domácích vodáren se kupříkladu jedná o značky Wilo, Grundfos nebo Ebara. Jde o značky, které mají dlouhou tradici a jde o to nejlepší, co je v současné době na tuzemském trhu k dostání.

Foto: georgia.cz

Komerční sdělení

-obs-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 3076x] [28. březen 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie