Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak vybrat vhodný sáček do vysavače

3. duben 2013

Jak vybrat vhodný sáček do vysavače

Pravidelný úklid pomocí vysavače je v každé domácnosti naprostou nezbytností. V momentě, kdy nebudeme alespoň jednou týdně vysávat, bude se v domácnosti vyskytovat velké množství prachu.

Reklama

Ten má nepříznivý vliv na naše zdraví, zejména na dýchací cesty. Prašné prostředí také může způsobit různé záněty očí a jejich pálení. V neposlední řadě trpí také naše oblečení, které je vlivem přítomnosti prachu špinavější a méně pohodlnější.

Prach způsobuje v domácnosti neplechu a nepořádek

Prach se víří méně v místnostech, kde využíváte podlahové topení. Naopak tehdy, když používáte klasické radiátory, plynové nebo elektrické topení, dochází k větší cirkulaci vzduchu uvnitř místnosti a tím pádem logicky i k většímu šíření prachu. V těchto případech je doporučováno používat vysavač mnohem častěji. Četnost vysávání pak záleží také na tom, jak často místnost využíváte. Zdaleka největší péči a potřebu luxování zaměřte na ložnici, kde by měly vládnout co nepříjemnější podmínky, dále pak také na obývací pokoj, kde asi trávíte nejvíce volného času.

Základní postup při výběru sáčků do vysavače

Některé druhy vysavačů využívají klasické sáčky. Ty je po naplnění potřeba vyměnit za nové. Mnozí z vás ale mohou mít potíže s tím, jak vybrat správné sáčky do vysavače. Univerzální sáčky totiž nemusejí být vhodné pro každý přístroj.

Při výběru sáčků do vysavače je důležité si nejprve ověřit, jaký stroj používáme a od jakého výrobce pochází. Obvykle tito výrobci sami dodávají do vybraných obchodů sáčky, které jsou vhodné pro vysavače jejich značky. Jméno výrobce lze nalézt jednoduše přímo na štítku vysavače, ten se obvykle nachází ve spodní části přístroje. Kromě výrobce lze typ sáčku zvolit jednoduše i podle jména výrobce, které je běžně uváděné na viditelném místě přístroje.

Ke snadnému výběrů sáčků do vysavače pomáhá i jejich kódové označení, které se nachází na obalu produktu. V momentě, kdy tak jdete sáček nakupovat, stačí se přečíst na obale, pro jaké druhy přístrojů jsou vhodné.

Vždy je lepší pořizovat přímo sáčky do vysavače, které nabízejí sami výrobci, potažmo jejich autorizovaní prodejci.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1273x] [3. duben 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie