Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jaké vybrat osvětlení do jídelny a kuchyně?

5. březen 2014

Jaké vybrat osvětlení do jídelny a kuchyně?

Důležitou součástí každé místnosti v domácnosti je osvětlení. Ve večerních a nočních hodinách se doma bez umělého osvětlení neobejdete. Pro každou místnost je ale potřeba zvážit její specifický charakter. Zdaleka se nedá do každého interiéru použít stejný typ světel. Jaké osvětlení zvolit do jídelny a kuchyně ?

Reklama

Vhodné druhy osvětlení pro jídelnu

Výběr osvětlení jídelny je třeba podřídit tomu, že se zde stravujete. Proto v žádném případě nesmí být použito příliš tlumené světlo. Pak totiž pořádně nevidíte na to, co jíte. Ve chvíli, kdy si pochutnáváte třeba na rybě, snadno se může stát, že přehlédnete nějakou tu kůstku, ta se vám pak vzpříčí v krku a hned máte problém.

Do jídelen, které jsou odděleny od prostoru kuchyně, tak vždy instalujte centrální osvětlení, ideálně přímo na jídelní stůl. Nejlepší je klasický lustr se žárovkami o dostatečné intenzitě. Pro oči je vhodné zvolit žárovky, které mají bílé teplé světlo. To je pro ně nejpřirozenější, nebolí z něj oči.

Kromě centrálního lustru je ale dobré myslet také na doplňkové osvětlení jídelny, například v podobě menších lampiček. Ty ostatně poslouží i k dotvoření atmosféry, což využijte třeba při slavnostních chvílích.

Osvětlení kuchyně

Pokud je jídelní prostor součástí kuchyně, pak zde nesmí chybět ani osvětlení, které bude použito u kuchyňské linky a míst, kde probíhá příprava jídel. Při vaření je opět důležité mít dokonalý přehled a perfektně na vše vidět.

U kuchyňské linky je tak praktické použití bodových světel a zářivek. Je také vhodné umístit osvětlení, které se bude odrážet od stropu. Zamezí se tak vytváření stínů, které mohou při přípravě jídel a koneckonců i samotném stravování vadit.

Při výběru osvětlení (nejen) do kuchyně a jídelny, případně i vybavení dalších místností, se nechte inspirovat fotoreporty – bydlení pak můžete vytvořit dle nejnovějších trendů.

-fin-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1406x] [5. březen 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie