Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jaký materiál vybrat pro povlečení?

4. prosinec 2014

Jaký materiál vybrat pro povlečení?

Kromě postele, roštu, peřin a deky významně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku také povlečení. Mnozí lidé tuto skutečnost neberou příliš vážně. Pak se ale diví, že i když mají luxusní postel, neprožívají zrovna ideální spánek. Při výběru povlečení se zaměřte především na materiál, z něhož je vyrobeno. Pojďme si představit ty, které odborníci vesměs doporučují.

Reklama

Bavlna

Klasikou, která se vyrábí takřka odnepaměti, je klasické povlečení z bavlny. Velkou předností bavlny je jeho dobrá schopnost zahřát. Rovněž na ní oceníte také fakt, že je při kontaktu s lidskou pokožkou velmi příjemná. Rozhodně vám při dotyku nenaskočí husí kůže, jak tomu bývá u některých „moderních“ umělých tkanin a mteriálů.

Povlečení z mikrovlákna

Zajímavým materiálem v mnoha ohledech je mikrovlákno. Mezi jeho největší přednosti lze zařadit zejména lehkost, hebkost a hlavně vysoké hřejivé účinky. I proto se hodí pro chladné zimní měsíce, kdy chcete být v noci pod pokrývkou v příjemném teplíčku.

Krepové povlečení

Krep je alternativou ke klasickému povlečení z bavlny. Je totiž také vyráběný z bavlny, ovšem jiným způsobem. Má výborné hřejivé účinky a je zároveň i celkem příjemný na dotyk. Hospodyňky na něm ocení i fakt, že se na rozdíl od „normálního“ bavlněného povlečení nemusí po vyprání žehlit.

Luxusní materiály

Za zmínku stojí také luxusnější varianty. Pokud chcete spát ve skutečném luxusu, pak rozhodně nic nezkazíte použitím povlečení z egyptské bavlny. Z dalších luxusních materiálů pak odborníci na zdravý spánek doporučují také satén. Ten je typický svým lesklým vzhledem a také mimořádnou hebkostí.

Nejen luxusní, ale i levné povlečení může být pohodlné a přesně splní svůj účel. Ochrání deku a polštář před zašpiněním a zároveň přispěje k vašemu komfortu během odpočinku na lůžku.

Levné povlečení z kvalitních materiálů pořídíte zde.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1162x] [4. prosinec 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie