Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Je v dnešní době lepší pořídit si elektrický bojler nebo plynový zásobník vody?

11. květen 2015

Je v dnešní době lepší pořídit si elektrický bojler nebo plynový zásobník vody?

K ohřevu užitkové vody v domácnostech se stále poměrně hojně využívají takzvané bojlery. Moderní zařízení dokážou bez problémů zajistit přísun ohřáté vody i v případě, že ji využívá více lidí. Záleží samozřejmě na výkonu a také na objemu zásobníku. V tomto článku si povíme něco o rozdílech, které lze spatřit mezi plynovými a elektrickými zásobníky vody.

Reklama

Srovnání provozních nákladů

Elektrické bojlery v českých domácnostech stále dominují, plynové bojlery však začínají být populární, a to zejména z důvodů nižších provozních nákladů. Ohřev vody zemním plynem totiž vyjde levněji nežli elektřinou. Navíc jsou náklady stejné, ať už přístroj funguje ve dne či v noci, zatímco elektřina má jiné ceny. V nočních hodinách je o poznání levnější díky volnějšímu tarifu.

Rozdíly v pořizovací ceně

Jinou věcí je pořizovací cena. Z tohoto pohledu vycházejí lépe elektrické bojlery. V poslední době se však cenový rozdíl neustále snižuje, takže se výhoda ve prospěch elektrických ohřívačů vody pomalu smazává.

Pokud se rozhodnete pořídit si plynové bojlery, dejte přednost variantám se zásobníkem. Klasické průtokové ohřívače nejsou zejména ve větších domácnostech příliš ekonomickým řešením.

Jak objemný zvolit zásobník vody?

U obou variant hraje roli velikost zásobníku. Platí zde, že pro jednu osobu v domácnosti by měl mít zásobník objem alespoň 50 litrů. Do domácnosti s větším počtem osob lze ale například pořídit i bojlery se zásobníkem až 290 litrů. Díky tomu máte vodu v požadované teplotě vždy k dispozici.

Elektrické, plynové i kombinované bojlery pořídíte v internetovém obchodě topenivodaplyn.cz. Přímo na webu se dozvíte i mnoho dalších praktických informací o tom, jak správně vybrat zásobníky vody. Nechybí zde ani novinky z oblasti vytápění a ohřevu vody, díky nimž si uděláte lepší přehled o dané problematice.

Foto: pixabay.com

Komerční sdělení

-gia-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1046x] [11. květen 2015]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie