Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Květiny do interiéru

11. červen 2010

Květiny do interiéru

Květiny mají v interiérech rozhodně své místo. Dokáží vyjádřit vaše pocity i dodat pokoji ten správný look. Protože mají nejrůznější barvy, najdete určitě nějakou, která se bude hodit zrovna k zařízení pokoje, kam ji chcete umístit. Červená, žlutá, oranžová, modrá, něžná bílá, všechny dokáží navodit kouzelnou atmosféru, pokud je umně naaranžujeme do toho správného prostředí.

Reklama

Barvy květin o vás hodně prozradí

Červená je odedávna barvou vášně a květiny, které tuto barvu mají, jsou chápány takto dynamicky. Červené růže značí vášnivou lásku ve stylu všechno nebo nic. Umístěné v krásné váze na vhodném místě v obývacím pokoji neponechají nikoho na pochybách o temperamentu majitele. Módním trendem posledních dní je kombinace červené s neobvyklými odstíny barev. Čím více to razí, tím lépe.

Dejte květinám šanci

Oranžová a žlutá. Dvě barvy navozující dojem prosluněného dne. Sálá z nich teplo. Kamkoli umístíte květiny těchto barev, přijde s nimi dobrá nálada. A protože té není nikdy dost, nejlépe bude naaranžovat takovéto květy někde, kde se schází celá rodina. Tak budete mít zajištěno, že všichni budou nakaženi dobrou náladou. Tyto barvy vás nabijí energií a dodají potřebnou vitalitu ke každodenním zápasům „o přežití“.

Bílá květina vždy potěší

Bílá, nevinnost a čistota, harmonie a klid. Bílou barvou nikdy nic nezkazíte. Bílé květy, jako jsou lilie a kaly, patří k těm nejkrásnějším a nejvznešenějším květinám, které příroda stvořila. Potěší jistě každou ženu, každému pokoji domova dodají na vznešenosti a eleganci. Bílé květy ve váze v ložnici vám dodají pocit harmonie, dokonalého souznění s přírodou i sebou samým.

Modré květiny jsou nejoblíbenější

Modrá, nejoblíbenější barva vůbec, má na květech světlý odstín. Působí křehce až dojemně, navozuje pocit harmonie. Modré květy jsou nebývale romantické, proto se hodí pro takto vypadající zákoutí v bytě. Tmavší odstíny navozují uklidňující dojem, umístěte je všude tam, kde potřebujete najít duševní rovnováhu, tj. tam, kde odpočíváte – ložnice, pracovna atd.

Zelená barva dokáže uklidnit

Blahodárné jsou účinky zelené barvy na člověka. Zejména očím přináší stoprocentní úlevu. Zelená, barva svěží jarní přírody, nalije i vám do žil chuť do života. Vynikne nejlépe jako doplněk jiných květin. A žádná kytice se bez zelených rostlin, jako je asparágus, kapradiny apod., neobejde. Díky nim se totiž květina teprve stává květinou a dává vyniknout všem půvabům květů. A stejně i květiny dávají vyniknout půvabu vašeho domova. Proto jsou už po staletí neodmyslitelnou součástí interiérů.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2848x] [11. červen 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie