Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Květiny na balkón

7. květen 2010

Květiny na balkón

S jarním teplým počasím je ten pravý čas okrášlit si svůj balkón či lodžii. Popřípadě terasu. Zejména pokud bydlíte na typickém městském sídlišti, kde kousek zeleně aby pohledal, je to vhodná příležitost okrášlit si své okolí. Balkón či lodžie se totiž mohou stát místem odpočinku, kde načerpáte nové síly po náročném dni v práci.

Reklama

Opravujeme náš balkon po zimě

Předně je potřeba po zimě zkontrolovat, jaké škody na balkóně, lodžii či terase napáchala zima. Ty pak svépomocí nebo díky odborníkům odstranit. Stačí třeba jen natřít znovu zašlé stěny a celý prostor hned vypadá jinak. S jarním počasím je také nejvyšší čas vytáhnout na slunce truhlíky s květinami, které byly po celou zimu uschované. Balkón obklopený květy potěší oko každého kolemjdoucího a vás naplní pocitem hrdé pýchy. Nejoblíbenější a také nejkrásnější jsou muškáty. Naučit se je správně pěstovat není vůbec těžké. Stačí prolistovat odbornou literaturu, poradit se v květinářství či zahradnictví, nebo hledat radu na internetu.

Na balkóně květiny nebo raději zelenina?

Balkón však nemusí být určen jen pro rostliny okrasné. I uprostřed panelového sídliště si můžete dovolit vypěstovat vlastní zeleninu. Čerstvá rajčátka, minipapričky, nebo dokonce hrášek, to vše může mít u vás místo. Pokud máte rádi čerstvé bylinky, nemusíte je pracně pokaždé shánět v obchodech a platit za ně horentní sumy. Jednoduše si je můžete v truhlíku sami vypěstovat a mít je tak kdykoli po ruce. Bazalka, oregano, majoránka, libeček, petrželka, pažitka, všechny tyto ingredience dodají vašim jídlům nezaměnitelnou chuť. A pro přípravu nápojů nezapomeňte na meduňku či mátu.

Posezení na balkóně potěší také

Pokud nejste fanoušky pěstování rostlin, jednoduše si můžete balkóny, lodžie a terasy proměnit v místo pro posezení. Pěkné židle, stůl a třeba bambusová výplň zábradlí vytvoří dojem exotičnosti, a vy si tak budete připadat jako v dalekých krajích. Bambus je v poslední době velmi oblíben a doplňků vyrobených z něj je celá řada. Dojem evokující vzdálené dunění bubnů africké vesnici navodí bambusová zvonkohra.

Zasklený balkón zajistí větší soukromí

Pokud si chcete dopřát více soukromí, je možné si nechat balkón i lodžii zasklít. Má to své výhody i nevýhody Jednak i v zimních měsících tam budete mít teplo, takže pokud jste milovníky pěstování rostlin, určitě jste jednoznačně pro. Na druhé straně, i když se všechna skla dají odsunout či coby okna otevřít, nikdy to není takové, jak když je balkón či lodžie volná. Zejména v letních měsících. Zkrátka vše má svá pro i proti.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 7016x] [7. květen 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie