Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Moderní doplňky pro rodinný dům

28. srpen 2012

Moderní doplňky pro rodinný dům

V současné době existuje mnoho způsobů, jak vylepšit vzhled o různé praktické doplňky, které zkvalitní komfort bydlení.

Reklama

Předokenní rolety

Příkladem mohou být třeba předokenní rolety. Ty se využívají nejen jako estetický doplněk, který obohacuje exteriér domu, ale také jako účinný doplněk, díky němuž lze snížit tepelné ztráty v domácnosti, a to až o 40%. Předokenní rolety lze využít nejen na okna, ale také na dveře domu. Jejich instalaci je možné provést v novostavbách i starších domech, které se jejich majitelé rozhodli rekonstruovat. Předokenní rolety jsou praktické i z toho důvodu, že slouží jako nástroj ke snížení průchodu hluku do interiéru. Kvalitní předokenní rolety totiž dokáží snížit hluk z vnějšku až o 7dB.

Venkovní žaluzie a markýzy

Kromě předokenních rolet jsou výbornými doplňky pro dům také venkovní žaluzie a markýzy. Ty se instalují zejména proto, aby v případě potřeby zabraňovaly pronikání světla do místností domu. Venkovní žaluzie se vyrábějí v mnoha variantách a designech. Jsou nejen efektivním, ale také efektním doplňkem, který obohatí celkový vzhled domu. Markýzy se pak používají především pro ochranu venkovních teras a zahrádek před přímými slunečními paprsky. Mohou zastřešovat také balkony či prosklené výlohy budov. Ovládat je lze buř ručně, případně pak také pomocí elektrických spínačů nebo dálkového ovládání.

Moderní garážová vrata

Majitelé rodinných domů, jejichž součástí jsou garáže, by při modernizaci objektu neměli zapomínat ani na vhodně zvolená garážová vrata. Velmi žádanými jsou v dnešní době zejména sekční garážová vrata, která jsou nenáročná na údržbu, snadno se ovládají a navíc ke svému provozu potřebují jen minimum prostoru, neboť se zatahují přímo pod strop garáže. Velmi pěkné a zároveň účinné jsou také rolovací garážová vrata, které mají, podobně jako sekční vrata, velmi dobré tepelně izolační vlastnosti a poskytují dokonalou ochranu garáže před případnými zloději. Dají se navíc instalovat prakticky do každého otvoru.

Foto: rolety-vrata-zaluzie.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1395x] [28. srpen 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie