Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Moderní pračka do moderní domácnosti

27. leden 2011

Moderní pračka do moderní domácnosti

Každý si minimálně jednou za život vybíráme svou novou pračku a za své peníze se snažíme koupit co nejlepší výrobek na trhu. Protože většina z nás se v pračkách nijak výrazně neorientuje, je vhodné obrátit se s našimi požadavky na odborníka a nechat si poradit. Další možností je, spolehnout se na svůj vlastní úsudek, znalosti a zkušenosti a pračku si vybrat sami. Za předpokladu, že alespoň zhruba víme, co od pračky požadujeme, můžeme si na internetových stránkách prodejce najít podrobné parametry daného výrobku.

Reklama

Vybíráme vhodnou pračku

Pokud se rozhodneme vybrat si pračku sami, je vhodné si předem rozmyslet, jestli máme raději pračky s horním plněním, nebo, zda-li máme prostor i pro pračku s plněním předním. Pračky Bosch myslí na obě varianty. Dalším důležitým parametrem, je kapacita. Pereme-li pro celou rodinu, samozřejmě si koupíme jinou pračku, než jakou si vybereme, pokud žijeme sami. Občas ale potřebujeme vyprat malé množství prádla ve velké pračce. Potom se hodí, když má pračka funkci zjištění objemu praného prádla – tzv. množstevní automatiku, pračka tak spotřebuje odpovídající množství vody a pracího prostředku, čímž šetříte jak životní prostředí, tak i vaši peněženku.

Hodnocení pračky podle daných kritérií

Jak jistě víte, všechny výrobky jsou hodnoceny z hlediska výkonu a spotřeby symboly A až F. U praček se takto označuje spotřeba, účinnost praní a odstřeďování. Pro pračky Bosch je vysoké hodnocení samozřejmostí. Pokud zamíříte do nižšího segmentu nabídky praček Bosch, můžete počítat s tím, že pračky budou vybaveny LED ukazateli a průběhu programu a plně elektronickým řízením jedním otočným voličem. Příjemnou funkcí je kontrola nevyváženosti, a také jistě potěší několikanásobná ochrana proti škodám způsobeným vodou.

Ve vyšším segmentu jsou pračky navíc vybaveny dětskou pojistkou, akustickým signálem, samočistící přihrádkou na prací prášek a TouchControl tlačítky. Vyšší modely mívají také vyšší otáčky při odstřeďování, a tím pádem mají také při dané činnosti vyšší účinnost.

Pokud víme, co od pračky chceme, je tedy nejsnazší vybrat si sami, případně konzultovat s prodejcem až námi vybraný, konkrétní model.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2600x] [27. leden 2011]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie