Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Na komínu nešetříme

17. červenec 2015

Na komínu nešetříme

Odvod spalin je třeba realizovat především kvalitně. Není dobré příliš spekulovat o ceně a vybrat potom na základě jí méně kvalitní materiál komínového potrubí. Potom dopadnete tak, že budete každých pět let měnit komínovou vložku, což se opravdu nevyplatí. Jaký tedy vybrat komín? V dnešní době máte celou řadu možností, jaké materiály pro realizaci komínového potrubí vybrat. Jednoznačně nejekonomičtější a také ekologickou variantou jsou nerezové komíny. Jak je to možné?

Reklama

Důvodem je materiál – vysoce kvalitní nerezová ocel, ze které se vyrábí komínové díly. Ta totiž komínu propůjčuje výjimečnou odolnost proti vlhkosti, působení chemických činidel i extrémních teplot. Komín z nerezu je proto vhodný zejména pro odvod spalin z tuhých paliv, které jsou značně reaktivní a v komínu vytváří kyselé kondenzáty, které mohou narušit kompaktnost komínového potrubí. Nerezové komíny jsou tvořeny jednotlivými díly, jedná se o stavebnicový systém. Díky tomu lze bez problémů napojit nerezový komín na téměř jakýkoli kouřovod, vyrábí se velké množství nejrůznějších redukcí, koncovek a spojů, nerezový komín tak vždy bude sedět.

Nejjednodušším druhem komínu je jednoplášťový nerezový komín, který se používá jako samostatný komín nebo také jako komínová vložka. Pokud vedete komín domem, kde může být přístupný kontaktu, je lepší zvolit variantu izolovaného komínu. Dvouplášťový izolovaný nerezový komín obsahuje mezi oběma plášti izolační vatu, která slouží jako tepelná izolace. Teplo z odváděných spalin uvnitř komínu se tedy nedostane na povrch komínu a nemůžete se o jeho potrubí spálit. Chcete-li nerezový komín vybudovat na domě až dodatečně, není problém, díky nízké hmotnosti nerezové oceli jej můžete připevnit i na fasádu. Vyberte si i vy vhodnou variantu pro odvod spalin a vsaďte na kvalitní nerezový komín.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 960x] [17. červenec 2015]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie