Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Na měření teploty využijte domácí meteostanice

13. únor 2010

Na měření teploty využijte domácí meteostanice

Občas potřebujeme vědět, jaké počasí nás čeká venku, i z toho důvodu se snažíme vybrat takové přístroje, které nám tuto informaci bez problémů prozradí. V případě, že jste se ještě nesetkali s meteostanicemi, neváhejte, jsou úžasné.

Reklama

Meteostanice jsou velice chytré přístroje, které nám dokážou prozradit, jaké nás bude čekat počasí, informují nás o teplotě venku i uvnitř. Mají spoustu užitečných funkcí, které se budou hodit. U některých meteostanic je dokonce i budík, takže se vám s nimi nemůže stát, že nebudete vědět, kolik je právě hodin.

Funkce domácí meteostanice

Meteostanice dokážou měřit teplotu uvnitř místnosti v místě, kde se nachází přístroj. Stejně tak umí změřit teplotu i venku. To je umožněno díky čidlu, které dáme přesně tam, kde chceme, aby byla měřena teplota. Dbejte však na to, aby nebylo čidlo pod přímým slunečním světlem nebo někde, kde je teplota zkreslena okolním prostředím. Přeci jen bychom se pak asi jen těžko mohli spolehnout na naměřené teploty. K dalším funkcím domácí meteostanice bychom mohli připočíst předpověď počasí pro nejbližší hodiny, dále pak vlhkost vzduchu, atmosférický tlak. Nejmodernější meteostanice dokonce uvádějí časy východu a západu slunce nebo rychlost větru. Mnohdy bychom na nich našli i další funkce, ale ty jsou již specifické pro jednotlivé výrobky.

Vybíráme domácí meteostanice

Hlavním předpokladem pro výběr meteostanice je rozsah teploty, která by mohla být již pro naše podmínky nedostačující. Rozsah do mínus 20 stupňů Celsia je při letošní dlouhé zimě již nevyhovující. Proto bychom měli vždy vybírat meteostanici podle toho, zda nám je schopna ukázat vše, co potřebujeme. Dnešní doba umožňuje pořídit si dva základní druhy meteostanic. Jedna je analogová, druhá naopak digitální. Jste-li spíše na tradiční výrobky, zvolte si raději analogovou meteostanici. Při výběru si nezapomeňte zjistit, jaký je dosah meteostanice od čidla. Některé výrobky mají dosah pouze dvacet metrů, což by nemuselo stačit.

Ideální meteostanice pro vás

Rozhodně byste si měli pořídit takovou meteostanici, která bude vyhovovat všem vašim požadavkům. V opačném případě pak budete mít zbytečně meteostanici, která má sice spoustu funkcí, ale ne ty, po kterých jste toužili. Při nákupu bychom měli vždy přemýšlet. A to neplatí pouze pro meteostanice.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2105x] [13. únor 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie