Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Nábytek, který se přizpůsobí vasim dětem

23. červenec 2010

Nábytek, který se přizpůsobí vasim dětem

Nikdo v dnešní době nemá peněz na rozdávání, a tak i když chceme svým potomkům vždy dopřát jen to nejlepší, jsme rádi, když se nám sem tam podaří ušetřit nějaká ta koruna. Takovou dobrou koupi můžete zrealizovat např. při koupi nábytku do dětského pokojíčku. Ten totiž může odpovídat měnícím se nárokům ratolesti od nejmladšího věku až na práh dospělosti. Musíte však vybírat pečlivě. Tady je pár tipů, podle čeho se řídit.

Reklama

Vybavení dětského pokoje

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, a tak je pomaličku čas myslet na návrat do školních lavic. Ti, kteří do nich zasednou poprvé, budou potřebovat jiné vybavení pokoje, než tomu bylo doposud. Základem je dobrý pracovní stůl, u kterého budou psát úkoly, učit se i jinak trávit volný čas. Jenomže takový stůl se bude hodit nejen při povinné školní docházce, ale i na střední škole či učilišti, a dokonce i v době vysokoškolských studií. Pokud nechcete v pravidelných intervalech pořizovat nový, protože potomek nezadržitelně roste, musíte nakupovat chytře.

Myslete na své děti

Rozhodně se nevyplácí koupit ihned nábytek větších rozměrů s tím, že dítě doroste. Je nezbytné už v nejmenším věku chránit zdraví dítěte. Když vezmete v potaz, že syn či dcera většinu dne prosedí (ve škole, doma), je vám jasné, že stůl mu musí perfektně sedět. Proto je dobré, pokud je nábytek výškově nastavitelný. Stůl bude jednoduše tak vysoký, jak zrovna bude vaše dítě potřebovat. Ideální je, pokud je navíc sklápěcí i deska stolu, což ocení děti zejména při malování.

Kvalitní židle nejenom pro vaše děti

Stejně jako stůl, může s vaším dítětem růst i jeho židle. Nastavitelné područky, opěrka zad, výšková nastavitelnost, to už je u dnešních kvalitních židlí úplná samozřejmost. Zvážit byste měli, zda klasickou židli, nebo otočnou. Některé děti totiž možnost pojíždění a otáčení rozptyluje. Stejně jako stůl a židle lze koupit i postel, která se přizpůsobí vývoji vašeho dítěte. Někdy to může být dokonce i postýlka, která může v přetvořené podobě vydržet dítěti až do období mladšího školního věku. Velkou výhodu je, že se v ní malé dítě nebude cítit ztracené jako ve velké posteli a navíc pro malého uličníka získáte více prostoru v jeho dětském pokoji.

Modulové systémy

Tzv. modulové systémy umožňují popustit uzdu vaší fantazii. Záleží jen na vás, jak bude nábytek velký, jak ho uspořádáte. Pokud ale chcete, aby vybavení pokoje déle vydrželo, připravte se, že budete muset připlatit. Levná lamina totiž nejsou zdaleka tak odolná jako ta dražší nebo dřevo. Dřevo je navíc zdravotně nezávadné, a tudíž do dětského pokoje nejvhodnější.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 1967x] [23. červenec 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie