Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Odvlhčovače

1. květen 2011

Odvlhčovače

Co jsou vlastně odvlhčovače? Odvlhčovače jsou přístroje, které vás zbaví nepříjemné vlhkosti, která vám ničí stěny či podlahy. Většinou se na místě, kde je vysoká vlhkost, objevuje i plíseň, což je pro každou domácnost velmi nepříjemné. Kdy tedy budete potřebovat odvlhčovače? Odvlhčovače se používají v těchto situacích: pokud vám zateče voda a objeví se mapy na stropě, nebo když vám zateče voda do betonových podlah. Odvlhčovače vzduchu jsou vybavené protiprachovým a antibakteriálním filtrem, to je jejich velká výhoda.

Reklama

Možnosti využití odvlhčovače

Dále se odvlhčovače dají využít za situace, kdy vám zateče voda do konstrukcí podlah s tepelnou izolací, jako se to stává např. při povodních. Jakým typem odvlhčovačů budeme postupovat v tomto případě? Využijeme cirkulační odvlhčovače, které jsou založené jen a pouze na lokálním navrtání zatečených stavebních konstrukcí. Zcela u vysoušení odpadá problém s vybouráváním a výměnou jednotlivých konstrukčních vrstev skladby.

Typy cirkulačních odvlhčovačů jsou: Odvlhčovač XRC 25, Odvlhčovač CD 1800, Odvlhčovač XRC 55, Odvlhčovač CD 2400.

Využití odvlhčovače v domácnosti

Odvlhčování stěn se také provádí kvůli snížení stavební vlhkosti například, pokud se pokládají PVC, parkety a jiné podlahové krytiny, které vyžadují nízkou vlhkost. Odvlhčovače jsou vhodné do bytů, rodinných domků, staveb či prostor, kde je nutné odvlhčovat stěny či podlahy. Odvlhčovače rovněž slouží ke snížení vlhkosti například v suterénních místnostech, archivech nebo skladech. Pokud i vy máte problém z vlhkostí, doporučuji právě odvlhčovač.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 2494x] [1. květen 2011]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie