Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Pokoje pro ty nejmenší

25. květen 2013

Pokoje pro ty nejmenší

V prvních letech života vnímají děti svět mimořádně intenzivně - na všechno jsou zvědavé, všechno je zajímá - vždyť se toho musí tolik naučit! Zároveň jsou však i mimořádně zranitelné, a to nejen citově, ale i fyzicky. Zařídit pokoj pro takových malých objevitelů tedy není jednoduché. Současného nábytku designéři a výrobci bytových doplňků však přinášejí pestrou paletu speciálních dětských "produktů", se kterými se to zvládnout dá - dokonce hravě.

Reklama

U dětí je hlavní bezpečnost

Bezpečnost se při zařizování dětských pokojů dostává na přední místo. Aby se mohlo dítě ve svém pokoji volně pohybovat, hrát a přiměřeně dovádět, musí být riziko úrazu maximálně eliminovány. Nábytek, určený do pokojů pro nejmenší, se vyrábí bez ostrých hran a bývá opatřen různými bezpečnostními pojistkami. Důraz se klade i na materiál a jeho povrchovou úpravu; vše musí být ekologické, bez jakýchkoliv stop toxických či jiných škodlivých látek. Na pokrytí podlahy se nejlépe hodí měkký koberec.

Nezapomeňte na podněty

Dostatek podnětů je dalším důležitým kritériem, kterému by mělo zařízení a vybavení moderní dětského pokoje odpovídat. Na stěnách se místo fádní výmalby objevují pohádkové a zvířecí postavičky a podobné motivy se používají také na textiliích (např. závěsech, ložním povlečení, a podobně). Koberec slouží - díky své potisku - zároveň jako autodráha, železniční trať či lesní cesta plná dobrodružství. Multifunkční je také nábytek, jehož tvary jsou často velmi invenční. Například z vyvýšené postele ve tvaru autíčka se dá svést i na skluzavce a pod postelí se zase ukrývá pohádkový domeček. Kouzelný svět mohou doplnit vhodně rozvěšené a naskládané obrázky, plyšové hračky, okenní ozdoby a podobně.

zdroj:domabyvanie.eu


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: latysek] [Zobrazeno 1717x] [25. květen 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie