Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Práci s kovy usnadní pásová pila

31. prosinec 2012

Práci s kovy usnadní pásová pila

Z kovových materiálů se dnes vyrábí mnoho druhů nábytku do domácnosti. Zkušení kutilové si však nechtějí pořizovat zbytečně drahé kusy nábytku v obchodech, raději si vše udělají doma sami. Stačí k tomu mít potřebný materiál a také zařízení, kterými lze kov opracovávat. Pro řezání kovových materiálů se je vhodné použití pásových pil, jejichž součástí jsou speciální pilové pásy.

Reklama

Pilové pásy používají ve strojních pásových pilách na kov. Pomocí nich lze snadno, rychle a hlavně přesně provést různé řezy na kovech, a to jak plných kovových materiálech, tak i trubkách, kde je nutné provést kolmé či profilové řezy. Aby však pásové pily byly skutečně efektivním nástrojem pro práci s kovy, je nutné myslet především na kvalitu pilových pásů.

Kvalitu řezů ovlivňují použité pilové pásy

Pilové pásy jsou součástí každé pásové pily ( výjimečně se používají také pilové kotouče). Při častém využívání se však poměrně rychle opotřebovávají, je tak nutné neustále sledovat, aby pilové pásy na kov měly dostatečně kvalitní a ostré zuby. Jedině tak lze dosáhnout toho, že prováděné řezy budou skutečně dle představ člověka, který s pilou pracuje. Pro domácí potřeby a kutilství jsou vhodné zejména ruční pásové pily, v nichž jsou vhodné pilové pásy.

Moderní pilové pásy do pásové pily na kov

Moderní trendy se nevyhýbají ani pilovým pásům. V tomto ohledu lze zmínit například speciální pilové pásy na kov, které jsou vytvořeny z bimetalu. Jsou vyrobeny jedinečnou technologií, která zvyšuje jejich účinnost a životnost. Bimetalové pilové pásy na kov vydrží o mnoho déle nežli klasické staré typy pilových pásů. Ani u nich však není životnost neomezená, výhodou však je to, že jejich ozubení je mnohem kvalitnější a vydrží i větší tlak a zatížení.

Foto: pasove-pily.eu


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1890x] [31. prosinec 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie