Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Provázkové záclony: Netradiční řešení do obýváku

4. duben 2014

Provázkové záclony: Netradiční řešení do obýváku

Chcete vylepšit vzhled vaší domácnosti? Co takhle zkusit provázkové záclony? Ty jsou zajímavým řešením hlavně jako záclony do obývacího pokoje . Místnost díky nim získá noblesnější nádech. Dokonale nahradí klasické záclony do bytu, přitom ale působí daleko efektněji.

Reklama

Dobrá ochrana proti sluníčku

Provázkové záclony, které rovněž nesou označení šňůrkové, jsou tvořeny systémem provázků a třásní, které jsou v horní části spojeny. Už na první pohled působí svěže. Stejně jako běžné záclony slouží nejen jako dekorativní prvek do domácnosti, ale působí i jako ochrana proti slunečním paprskům.

Provázkové záclony se snadno udržují

Provázkové záclony jsou pravda netradičním řešením, ovšem dají se použít prakticky do každé domácnosti. Hodí se do starších bytů i moderních novostaveb. Výhodou je, že jsou velmi vzdušné a lehké. Oceníte také jejich snadnou údržbu, dají se bez problémů prát v automatické pračce. Po vytáhnutí z pračky je stačí nechat oschnout, není potřeba je žehlit.

Nejlepší jsou záclony z polyesteru

Provázkové záclony jsou dnes k dostání prakticky v každém kvalitním obchodu, který se specializuje na záclony a závěsy. Vyrábějí se v mnoha variantách a barevných provedeních. Barva záclon přitom hraje významnou roli z estetického hlediska. Z drtivé většiny je k jejich výrobě použit polyester.

Nejkvalitnější jsou záclony, které se vyrábějí ze 100% polyesteru. Tento materiál je mimořádně odolný, záclony vám tak doma vydrží po mnoho let, aniž by došlo k jejich poškození. Obecně se dá říci, že provázkové záclony vydrží déle nežli klasické varianty záclon.

Alternativní využití provázkových záclon

Provázkové záclony se hodí nejen do oken, ale mohou nahradit třeba i dveře, které oddělují jednotlivé místnosti ve vaší domácnosti. Použít se dají vyloženě i jako dekorační prvek na stěnu. V neposlední řadě pak mohou nahradit sítě proti hmyzu.

Foto: modernizaclony.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 2587x] [4. duben 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie