Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Rekonstrukce bytu a její rozsah

4. leden 2013

Rekonstrukce bytu a její rozsah

Pakliže vám již nevyhovuje vaše stávající bydlení, není nutné se obracet na realitní kanceláře a hledat si nový byt. Musíte si uvědomit, že koupě nového bytu by vás vyšla na mnohem více peněz nežli pouhá rekonstrukce vašeho stávajícího bydlení. Rozdíl zde může být v řádech statisíců korun.

Reklama

Rekonstrukce nebo koupě nového bytu?

Celková rekonstrukce bytu je určitě vhodná tam, kde byt není zcela zdevastován a nenachází se v domě, jehož životnost se dá odhadovat pouze na několik následujících let. V tomto případě by samozřejmě rekonstrukce bytu nebyla tou nejlepší volbou, jednalo by se o zbytečnou investici, která by po čase přišla vniveč. Pakliže se však byt nachází v domě, jehož stáří a parametry napovídají, že bude obyvatelný ještě mnoho desítek let, celková rekonstrukce bytu se určitě vyplatí více nežli nákup nového bytu.

Rozsah rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu je jistě velmi náročnou záležitostí. Může se provést v různém rozsahu. Někdy postačí drobné rekonstrukce jednotlivých místností, zejména koupelny, toalety, případně pak obývacích pokojů, kuchyně či ložnice. Za dílčí rekonstrukci lze považovat i to, pakliže měníme vodoinstalaci, rozvody elektřiny či plynu apod. Asi nejnáročnější je celková rekonstrukce bytu, v níž nechybí například ani rekonstrukce bytového jádra, které tvoří jeden ze základů celého bytu.

Pakliže se rozhodnete pro rekonstrukci bytu, je vhodné si nejprve důkladně promyslet, co všechno bude rekonstrukce zahrnovat. Často se totiž stává, že se na něco zapomene a po pár měsících majitel zjišťuje, že bude nutné provést další změny, které se však mohou dotknout i předchozí rekonstrukce. Zbytečně se pak zvedají náklady. Před rekonstrukcí je vhodné si nechat zpracovat odborný návrh od firmy, která rekonstrukci bytu bude provádět. Díky němu totiž budete mít jistotu, že rekonstrukce bude důkladná a kvalitní.

Foto: rekonstrukce-kvalitne.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: admin] [Zobrazeno 2034x] [4. leden 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie