Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Rekonstruujete koupelnu? Nebojte se zvolit pestré barvy

22. únor 2014

Rekonstruujete koupelnu? Nebojte se zvolit pestré barvy

Chystáte se na rekonstrukci koupelny, neboť její stávající vzhled už vám přijde příliš zastaralý? Pak jistě přijde na řadu otázka, jaké barvy zvolit pro obklady, dlažby a v neposlední řadě také pro nábytek. Barevné sladění koupelny hraje významnou roli. Chcete se přeci v místnosti při koupání či ranní hygieně cítit dobře, že?

Reklama

Zatímco ještě v poměrně nedávné minulosti většina z vás při rekonstrukci koupelny vsázela na klasiku v podobě bílé, případně světle modré barvy, dnes už jsou trendy přeci jen lehce jinde. Nebojte se proto zvolit obklady a dlažby, které budou mít pestřejší barvy.

Barvy oživí interiér místnosti

Hlavním důvodem, proč namísto čistě bílých obkladů zvolit třeba oranžové, červené nebo zelené je ten, že barevné varianty působí mnohem útulnějším dojmem. To ostatně ukazuje i prodejce Siko, který představuje možné varianty koupelen v novém Interiérovém centru MoDo v Praze – Průhonicích. Kromě toho vám přináší inspiraci také prostřednictvím internetu, na webových stránkách modo.cz v sekci koupelny fotogalerie.

Barvy mohou opticky zvětšit prostor koupelny

Barevnější provedení koupelny může mít i jiný pozitivní dopad. Při volbě obkladů, dlažeb a nábytku vhodných barev totiž dochází k optickému zvětšení prostoru místnosti. I malá paneláková koupelna pak působí prostorným dojmem, přestože má jen několik čtverečních metrů. Pokud do místnosti instalujete třeba i prosklený či zrcadlový nábytek, efekt se ještě znásobí.

Ani černé se není třeba obávat

Nebojte se ani tmavších barev, jako jsou černá či hnědá. Ty působí velmi dobře v kombinaci s bílou. Například u obkladů můžete postupovat tak, že černou řadu občas proložíte bílými obklady. Černá pak nebude působit tak rušivým a ponurým dojmem, dojde i k prosvětlení interiéru.

Pestré barvy jsou v současnosti při zařizování koupelen hitem. Ať už ve formě obkladů a dlažby, nebo také nábytku. Dbejte ale na to, aby zvolené barevné kombinace vzájemně ladily.

Foto: modo.cz

Komerční sdělení

-sad-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 2345x] [22. únor 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie