Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Robotický vysavač - nenahraditelný pomocník

27. únor 2010

Robotický vysavač - nenahraditelný pomocník

Máte pocit, že příliš času trávíte doma neustálým uklízením a že je to stejně k ničemu? Nebo se prostě jen na úklid necítíte a svůj volný čas si představujete úplne jinak? Pak vás může zaujmout relativně nový produkt na domácím trhu, kterým je robotický vysavač. V minulém článku o robotických vysavačích jsme si představili robotický vysavač iClebo . Dnes si představíme další možnosti těchto nenahraditelných pomocníků pro domácnost.

Reklama

Na obrázku je robotický vysavač iRobot Roomba

Tento neocenitelný pomocník totiž dokáže uklidit Váš byt prakticky zcela sám. Díky pokroku v moderní vědě má tento výrobek šanci stát se zanedlouho nedílnou součástí většiny domácností. Před pár lety to bylo jako scifi, nicméně i díky příznivým cenám je dnes dostupný již prakticky pro každého.

Naprogramujte je na různé úkoly

Robotický vysavač totiž funguje tak, že jej stačí pouze naprogramovat na určité úkoly, spustit jej a pak už tento pomocník udělá všechno za Vás.

A jak probíhá úklid tohoto pomocníka?

Robotický vysavač iRobot Roomba je vlastně takový malý počítač, který nepravidelně rotuje po místnosti, dokud ji celou nevyčistí. Zamete dokonce i rohy pokojů díky svým speciálním dlouhým štetinám, které použije tam, kam nedosáhne.

Výhodou navíc je, že i když přestavíte svůj nábytek, nebo pro robota bude nějaký předmět překážkou, robot si s tím díky svému pohybu stejně poradí, takže zanedlouho bude místnost zcela čistá. Některé typy robotických vysavačů si dokonce v případě, že potřebují dobít, samí najdou svoji dobíjecí jednotku.

S robotickým vysavačem iRobot Roomba tak máte vlastně jen jedinou starost, kterou je občasná výměna pytlíku na prach. A to je vskutku zanedbatelná práce oproti dřívějšku, že?

Jedete na dovolenou? Žádný problém!

Některé typy robotických vysavačů pak lze naprogramovat i na delší časový úsek. Jedete-li například na dlouhou služební cestu nebo na dovolenou a nepřejete si mít po návratu všude samou špínu, pak právě pro Vás je vhodným uklízečem robotický vysavač.

Někdy se zákazníci obávají, že robotický vysavač v jejich nepřítomnosti nadělá nějakou neplechu, například odře zdi. Jenže robot je konstruován tak, že díky svému kulatému vzhledu do stěn nijak nenaráží. Případný dotyk je navíc chráněn čistícími kartáčky, díky nimž robot ihned zjistí, že má změnit směr pohybu. Robot navíc ani neumí padat! Vysává-li v poschodí, nemusíte se bát, že by například spadl ze schodů. Je totiž opatřen čidly, která toto nebezpečí eliminují.

Cenově se robotický vysavač opravdu vyplatí. Dnes lze tohoto malého génia zakoupit v nejlevnějších verzích již od 3000 Kč, dražší varianty s různými doplňkovými funkcemi pak lze pořídit i za 15000 Kč.

Je na čase se přestat trápit s každodenním úklidem nepořádku v bytě a pořídit si tohoto dokonalého uklízeče - robotický vysavač. Pak už Vás ani neočekávaná návštěva nevyvede z míry, protože budete mít vždy dokonale uklizeno.


Hodnocení

Hodnocení: 1.17 hvězdiček/ Hodnoceno: 6x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 5694x] [27. únor 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie