Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Šatní skříně do ložnice

23. únor 2013

Šatní skříně do ložnice

Součástí vybavení každé ložnice je obvykle také šatní skříň, do níž si ukládáme oděvy, spodní prádlo a případně i další věci, které nechceme mít volně poházené po bytě. Jak ale vybrat správnou šatní skříň, případně jaký nábytek do ložnice a do dalších místností zvolit? O tom na následujících řádkách.

Reklama

Šatní skříně jsou mimořádně praktickým kusem nábytku do ložnice. Bez jejich přítomnosti bychom měli problémy s ukládáním oděvů, které běžně nosíme. Jenže pro šatní skříně platí, že jsou poměrně náročné na prostor. V menších ložnicích pak zabírají zbytečně moc místa a nezbývá prostor pro další nábytek. Zmenšený prostor navíc znesnadňuje pohyb po místnosti, člověk zde má stísněný pocit. Vyřešit to lze tak, že buď šatní skříň jednoduše přeneseme do jiné místnosti, nebo si namísto klasické skříně pořídíme skříň s posuvnými dveřmi.

Posuvné dveře nepotřebují žádný volný prostor před skříní

Šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou velmi oblíbené zejména v domácnostech, které nejsou tak velké. Posuvné dveře totiž při otevírání nevyžadují žádný volný prostor před skříní. Otevírají se k boku, případně se jednotlivá křídla zasouvají „do sebe“. Opticky se tak zvětší prostor celé místnosti a zbude místo na další nezbytný nábytek, který se běžně využívá v ložnicích.

Vzhled šatní skříně

Šatní skříně lze vylepšit například o zrcadla, která tvoří část dveří. To znamená další úsporu prostoru v místnosti, neboť nemusíme věšet klasické zrcadlo na zeď. Samotný vnitřek šatní skříně s posuvnými dveřmi vypadá obvykle tak, že jedna jeho část je určena pro kabáty, kalhoty a další oděvy na ramínka, druhá polovina je pak vyplněna zásuvkami, do nichž lze ukládat drobnější prádlo a další textil. Ideální je, pokud máte jasnou představu o tom, jak by měla vaše šatní skříň vypadat. Pak si ji totiž můžete nechat vyrobit přímo na míru, bude v ní tudíž tolik poliček a zásuvek, kolik si zamanete.

Nejen šatní, ale i další skříně ve vaší domácnosti, které budou mít posuvné dveře, ušetří spoustu místa. Zbude tak prostor pro konferenční stolky, ozdobné předměty, pohovky a další nábytek, který k pohodlí a užitku ve své domácnosti potřebujete.

Foto: nabytek-elegance.cz

Komerční sdělení


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1513x] [23. únor 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie