Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Textilie do bytu

30. květen 2010

Textilie do bytu

Nevěřili byste, jak dokáží vhodně zvolené textilie proměnit domov k nepoznání. Dnes opět přicházejí ve větší míře ke slovu. Tažení alergiků, kteří by nejraději odstranili z bytu všechno, na čem se mohou usadit nějaké alergeny, sice ještě neskončilo, mnozí z nás si však uvědomili, že holé, strohé bydlení, byť stoprocentně čisté a bez alergenů, přeci jen není to pravé. Omyvatelné, snadno čistitelné a pratelné povrchy ano, taktéž pravidelný úklid. Ale strohé, šedivé, chladné zařízení interiéru ne.

Reklama

Využijte při zařizování bytu textilie

Bytové textilie poskytují obrovský prostor pro vaši fantazii. Vezměte si kteroukoli část bytu, jakýkoli pokoj, v každém z nich najdou své uplatnění. Pestrobarevné sedáky židlí, nové, snadno zaměnitelné potahy na křesla a sedačky, přehozy přes postel, stylové záclony a závěsy, elegantní polštáře a podušky. To vše lze vhodně doplnit například pěknou tapetou, barvou stěn. Výsledný dojem může být opravdu efektní. Pokud si ale nevěříte, že celý prostor dokážete sami barevně sladit, nechte si poradit od odborníka. Ideální je, pokud vám návrh vytvoří s pomocí 3D projekce na počítači. Důvěřujte však i sami sobě. Není to zase nic tak těžkého. Pečlivě si zaznamenejte, co vše v pokoji máte. Jakou barvu má podlaha, nábytek, a pak hledejte vhodné barevné kombinace. Změnit potah na sedačku je snadné, výměna nábytku už by se prodražila.

Příjemné bydlení díky textiliím

Vhodně zvolené bytové textilie vám pomohou vytvořit romantickou ložnici, pakliže máte romantickou duši. Přehoz přes manželskou postel v jemných barvách, nejlépe s drobnými květinovými vzory a k tomu polštářky s potahem téhož designu vytvoří dokonalý look. Pokud zrovna nefandíte tradiční růžové, typické barvě romantiky, či nepříliš výrazné červené, romanticky působí i okrová a béžová. Nic nezkazíte ani bílou barvou. S bílou barvou však opatrně. Přeci jen na nás působí stále trochu nemocničně, a tak je lépe propojit ji s jinými barvami či vzory. Také světlé tóny modré působí uklidňujícím dojmem a navodí příjemné zklidnění před spánkem. Na stěnu je pak dobré umístit obraz či tapetu s podobným motivem, do okna vhodnou záclonu či závěs.

Nedostatky zakryjí bytové textilie

Pěkně zvolené bytové textilie vám v ložnici pomohou zakrýt i možné nedostatky nábytku. Co na tom, že vaše postel již něco pamatuje a podle toho i vypadá. Vám se na ní spí dobře, a pokud chcete, aby během dne i vypadal k světu, právě bytové textilie vám tohoto cíle pomohou dosáhnout. Splnit si sen o krásném bydlení tak můžete už dnes.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 2249x] [30. květen 2010]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie