Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Úpravy panelákového bytu podle současných trendů

29. říjen 2014

Úpravy panelákového bytu podle současných trendů

Majitelé starších panelákových bytů také touží mít moderní bydlení odpovídající současným představám. I když se to zdá skoro jako nemožné, i v takových bytech se dají při spolupráci s šikovným architektem dělat doslova kouzla. Klasickými požadavky na renovaci bytu bývají nová kuchyně, nová koupelna, vestavěné skříně.

Reklama

Úprava kuchyně

Zkušenosti posledních desetiletí nás přesvědčily o tom, že kuchyně je srdcem domova. V ní se scházejí členové rodiny při společném jídle.

Původní panelákové kuchyně byly navrženy většinou jako velmi malé. Při modernizaci těchto společných prostor se často hledá způsob, jak je vzájemně propojit a vytvořit i pohodlnou jídelnu nebo jídelní kout. V samotné kuchyni se pak řeší nová kuchyňská linka a praktické spotřebiče. S tím se objeví nutnost vyměnit podlahy a obklady.

Úprava koupelny

Dalším problémem, se kterým se potýkají panelákové byty, jsou malé koupelny a nevzhlednost umakartového jádra. Řešením může být vybudování nových příček, posunutí do chodby, spojení s toaletou. Místo se dá získat i uvnitř výměnou sanitárního zařízení, například vany za sprchový kout. Po vytvoření prostoru se řeší barevnost, nové obklady, podlaha, strop.

Úložné prostory

Panelákové byty nemívají dost úložných prostor. Přitom každá rodina s dětmi má spoustu šatstva, sportovních potřeb, úklidové potřeby se musí také někam schovat.

Řešením jsou vestavěné skříně na míru, které pojmou velké množství věcí. Skříně nemusejí být jenom v předsíni, hodí se i do ložnice. Na výběr je spousta dezénů a barev, lze kombinovat materiály – laminát se sklem, na skříně je možné umístit zrcadla.

Financování modernizace bytu

Ideální je se na renovaci bytu včas připravit. Díky stavebnímu spoření se státní podporou a třeba i s výhodným úvěrem ze stavebního spoření je možné přeměnu panelákového bytu v moderní útulné bydlení zrealizovat.

Komerční sdělení


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 2199x] [29. říjen 2014]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie