Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Venkovní bazény nadzemní nebo zapuštěné: Co je lepší?

18. prosinec 2013

Venkovní bazény nadzemní nebo zapuštěné: Co je lepší?

Také už vás nebaví chodit v létě na přeplněné plovárny, kde jsou přes den stovky lidí? Není nic jednoduššího, než si domů pořídit vlastní zahradní bazén. Jaký typ ale zvolit, aby vás nevyšel zbytečně draze a zároveň jste si v něm mohli dobře odpočinout a pobavit se?

Reklama

Výběr bazénu podle vaší náročnosti

Zapuštěné bazény

Disponujete-li velkou zahradou a zároveň jste ochotni investovat více peněz, pak rozhodně doporučuji zvolit zapuštěný bazén.

Ten sice vyžaduje jisté stavební úprav na pozemku, neboť je zasazen do země, ovšem jeho velká výhoda spočívá v tom, že je na zahradě zabudován nastálo, není jej potřeba před zimou skládat apod., stačí jej pouze zazimovat. Dokonce se dá bez problémů využívat i celoročně, v tom případě ale bude nutné investovat také do jeho zastřešení.

Větší zapuštěné bazény umožňují kvalitně si zaplavat. Ideální je, pokud má na délku aspoň kolem 8 metrů, pak už je plavání v něm skutečně plnohodnotné.

Nadzemní bazény

Pokud netoužíte mít na zahradě zrovna nějaký obrovský bazén a stačí vám jen menší varianta, v níž se v létě příjemně osvěžíte, bude asi lepší zvolit nadzemní bazén. Nadzemní bazény, jak už z názvu vyplývá, mají konstrukci nad úrovní země.

Obvykle jsou využívány pouze během letní sezony. Na zimu je pak můžete rozmontovat a uskladnit tak, aby vlivem mrazů nedošlo k jejich poškození. Existují ale i varianty, které bez problémů vydrží venku po celý rok. Stačí je na zimu vypustit a zazimovat. Zazimování bazénů přitom není nijak extrémně náročné, hravě to zvládnete sami, bez cizí pomoci.

Rozhodnout může i ceník bazénů

Co je tedy lepší – zapuštěné nebo nadzemní bazény ? Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, každá varianta má své pro i proti. Je ale pravdou, že nadzemní bazény jsou obecně mnohem levnější. Důležité je jejich pořízení u kvalitního prodejce, který se zaručí, že vám bazén vydrží po mnoho let.

Další doplňky, které můžete mít doma i Vy

Kromě klasického bazénu si můžete do domů pořídit také speciální vířivé bazény. V nich si dokonale odpočinete po náročném dni. Vířivé bazény jsou skvělým doplňkem do domácnosti, který lze pořídit ve vnitřní i venkovní variantě. A jako bonus si pak k vířivce můžete pořídit ještě saunu. Výbornou záležitostí je infrasauna. Ta je oproti klasické finské sauně intenzivnější a navíc ji můžete mít prakticky v jakékoliv místnosti v domě.

-got-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 1759x] [18. prosinec 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie