Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Venkovní rolety: 2 varianty rolet do oken

15. duben 2013

Venkovní rolety: 2 varianty rolet do oken

Venkovní rolety jsou zařízeními, které je vhodné do oken vašeho rodinného domu instalovat hned z několika důvodů. Pakliže si hodláte pořídit nové předokenní rolety, máte možnost výběru ze dvou základních variant, které se do jisté míry odlišují, a to zejména podle toho, pro jaké stavby jsou vhodné.

Reklama

1. Rolety pro dodatečnou montáž

První variantou jsou venkovní rolety pro dodatečnou montáž. Ty nacházejí uplatnění ve chvíli, kdy je již váš dům plně funkční a obyvatelný a není tak instalací rolet zasahovat přímo do stavby. Díky systému se dají upevnit k oknům velmi jednoduše, aniž by bylo zapotřebí nějakých složitých stavebních úprav.

2. Rolety se schránkou pod omítku

Druhou možností jsou předokenní rolety se schránkou, která je umístěna pod omítku. U této varianty je tedy schránka, do níž se rolety zasouvají, skryta přímo ve fasádě. Toto řešení je vhodné využít ve chvíli, kdy teprve dochází ke konečné realizaci rodinného domu, tedy hlavně u novostaveb. Je tak nutné počítat s jejich instalací ještě před tím, nežli dojde k definitivnímu ukončení fasádních prací na domě.

Rolety slouží především k zatemnění

Ať už zvolíte první či druhou variantu, přinesou vám předokenní rolety mnoho pozitiv. Především lze tyto produkty označit také jako kvalitní zatemňovací rolety, které dokáží velmi efektivně stínit denní světlo, jež se tak nedostane dovnitř objektu. I v nočních hodinách mohou být předokenní rolety značným pomocníkem, a to například v situacích, kdy vám po celou noc před domem svítí do oken veřejné osvětlení. Díky zataženým roletám vás tak toto osvětlení nebude rušit při spánku.

Další funkce venkovních rolet do oken

Rolety do oken dále zvyšují tepelný komfort. Přispívají k vyšší tepelné pohodě v domě tím, že zejména během léta nepropouštějí dráždivé paprsky sluníčka, které by v interiéru domu výrazně zvyšovaly teplotu. Jejich přítomnost tak vlastně napomáhá regulovat teplotu uvnitř objektu a vy tak nemusíte mít neustále zapnutou klimatizaci, jejíž provoz přeci jen stojí dost peněz.

Venkovní rolety , ať už se jedná o rolety pro dodatečnou montáž nebo rolety s schránkou pod omítku, jsou dnes vyráběny z moderních hliníkových materiálů, které jsou velmi odolné, díky čemuž rolety do oken vydrží v domě klidně i několik desítek let. Jako jejich majitelé oceníte i velmi snadnou údržbu.

Foto: almma.cz

Komerční sdělení


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1504x] [15. duben 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie