Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Vjezdové brány: jaké máte možnosti

21. leden 2013

Vjezdové brány: jaké máte možnosti

Pro pohodlný vstup a vjezd na váš pozemek je vhodné si nechat nainstalovat vjezdové brány na dálkové ovládání. Díky vjezdové bráně již při odjezdu z domu nebo příjezdu zvenčí nebudete muset neustále vystupovat z automobilu, brána se automaticky spustí ve chvíli, kdy stisknete tlačítko na dálkovém ovládání, po vjezdu se pak opět uzavře. Při výběru vjezdových bran na dálkové ovládání máte možnost vybírat si ze dvou, respektive tří základních variant.

Reklama

Křídlové vjezdové brány: tradiční řešení

Křídlové vjezdové brány jsou klasickým řešením. Brána je zde tvořena jedním nebo dvěma křídly, které se při provozu otevírají dovnitř pozemku. Jsou konstruovány tak, aby křídla byla dostatečně pevná, proto jsou ukotvena v betonových sloupích, otáčení je umožněno přítomností otočných pantů. Křídlové vjezdové brány jsou vhodným řešením zejména tehdy, máte-li dostatek prostoru na vašem pozemku, neboť je třeba počítat s tím, že při otevírání zaberou místo ve svém okolí.

Posuvné vjezdové brány: samonosné a pojezdové

Druhou, neméně kvalitní variantou jsou posuvné brány. Ty si můžete pořídit ve dvou provedeních - jako samonosné brány a pojezdové. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, jakým způsobem se křídlo brány pohybuje, respektive jaký systém jeho pohyb zabezpečuje. V případě samonosné brány jsou využity pojezdové rolny, které jsou uchyceny v betonu. Samotné křídlo samonosné brány je pak uchyceno ve sloupcích, které jsou rovněž z betonu.

U posuvné pojezdové brány se její křídlo pohybuje po podlahové kolejnici, která je nainstalována v těsné blízkosti plotu či hradby. Křídlo je pak opět uchyceno napevno v betonových sloupcích.

V obou variantách posuvných bran není zapotřebí počítat s volným prostorem u brány, při otevírání a zavírání křídlo nezasahuje dovnitř či vně pozemku. Jedná se tak o vjezdové brány, které se hodí i na menší pozemky.

Ať už zvolíte jakékoliv výše uvedené řešení vjezdové brány s dálkovým ovládáním, budete mít jistotu, že se na svůj pozemek dostanete pohodlně a bez jakékoliv námahy. Zbavte se konečně svých starých vrat a pořiďte si domů moderní vjezdové brány na elektrický pohon.

Foto: unoal.cz


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


[Autor: admin] [Zobrazeno 1799x] [21. leden 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie