Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Využíváme domácí vodárnu

12. září 2012

Vlastníci domů nebo chat mohou v některých případech řešit možnosti natažení vody do vnitřních prostor, pokud není z jakýchkoli důvodů možno objekt napojit na veřejný vodovod.

Reklama

Pak přicházejí na řadu alternativní možnosti jako je čerpání vody z vlastní k domu nebo chalupě přidružené studny, vrtu, řeky nebo jiného zdroje. S těmito možnostmi se bezpodmínečně pojí využití čerpadel.

Právě pro přívod vody z podobných zdrojů jsou využívány domácí vodárny. V podstatě se jedná o čerpadla doplněná o motor, tlakovou nádobu a elektronickou řídicí jednotku. Budete-li vybírat domácí vodárnu pro vlastní využití, důležité jsou především parametry, a to síla a objem vody, která může čerpadlem protéct. Tyto technické parametry je třeba volit důkladně podle toho, z jaké vzdálenosti bude voda tažena, případně z jaké hloubky, ale také v jakém množství a s jakým účelem je čerpána.

U kvalitních domácích vodáren a čerpadel jsou také důležité pružné spojky, které slouží k tlumení chvění a nárazů vznikajících při provozu vodárny.

Jednou z nejdůležitějších výhod, proč se využití domácí vodárny vyplatí je jednoznačně absence plateb za veřejný vodovod, z kterého běžně domy vodu čerpají. V některých případech sice jiná alternativa ani neexistuje, přesto když je na výběr, stojí za úvahu, zda se investice do domácí vodárny nevyplatí.

Pokud byste došli k závěru, že domácí vodárnu využijete, můžete zkusit navštívit stránky www.k-h.cz společnosti K+H čerpací technika, kde jsou dostupné materiály, informace a parametry jednotlivých typů a lze si je rovnou objednat přes formulář nebo vstoupit do eshopu. Kupované zboží je následně dostupné buď na skladě v Olomouci, nebo si jej lze nechat zaslat až domů.


Hodnocení[Autor: batko] [Zobrazeno 1405x] [12. září 2012]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie