Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Zařiďte si domácí saunu, není to nijak složité

15. listopad 2013

Zařiďte si domácí saunu, není to nijak složité

Pokud patříte mezi vyznavače saunování, určitě oceníte, pokud budete mít saunu přímo doma. Není to nic nereálného, moderní sauny lze bez problémů zařídit přímo v rodinných domech, případně dokonce i v bytových jednotkách. Je samozřejmě potřeba počítat s tím, že domácí sauna zabere nějaké místo.

Reklama

Umístění domácí sauny

Saunu lze umístit prakticky do jakéhokoliv prostoru. Ideální je, pokud je přímo v koupelně. Vzhledem k tomu, že se před i po saunování budete sprchovat, nemusíte tak složitě přecházet z jedné místnosti do druhé. Vyvarujete se tak případného nachlazení.

Pokud koupelna nenabízí prostor pro umístění sauny, není třeba zoufat. Využít lze i jiné místnosti, případně klidně i chodbu.

Moderní finská sauna i infrasauna mají velmi dobře řešený design, takže z estetického hlediska rozhodně nenaruší vzhled domácnosti, respektive místností, v nichž se nacházejí.

Důležité je, aby zařízení bylo možné napojit na přívod elektrického proudu, případně vytápění. Z tohoto hlediska jsou pro domácí využití vhodné hlavně infrasauny, které místnost vytápějí pomocí elektrického proudu. V případě klasické finské sauny bude potřeba nad vhodným prostorem přeci jen více uvažovat.

Co přináší domácí sauna?

Ať už zvolíte variantu klasické finské sauny, nebo dáte přednost raději infrasauně, přinese vám pouze a jen užitek. Pobyt v sauně si dopřejete vždy, když budete mít náladu, chuť a potřebu. Klidně i v noci, kdy je jinak nemožné si zajít do veřejné sauny, v níž je omezená otevírací doba.

Doma na vás samozřejmě čeká i pocit soukromí, v sauně trávit čas s někým cizím, což je ve veřejných zařízeních často dosti nepříjemné a mnoho lidí to právem odrazuje od častějších návštěv.

Zařídit si domácí saunu dnes není nijak složité. Infrasauny i klasické finské sauny se prodávají přes internet. Vybírat si přitom můžete z desítek variant dle velikostí, cen i dalších parametrů. Ani samotná montáž není tak složitá, jak se může jevit. Pořízení domácí sauny jistě stojí za vážnou úvahu, už jen samotné účinky infrasauny vás jistě přesvědčí.

-got-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: Beny] [Zobrazeno 2347x] [15. listopad 2013]
[Články ]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie