Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Dřevěné balkóny zpestří dům

12. prosinec 2010

Dřevěné balkóny zpestří dům

Když bychom měli jmenovat některé z prvků, které z architektonického hlediska umí skvěle dotvořit kompletní vzhled domů, tak by na prvním místě byly zcela určitě balkóny. Právě ty jsou skvělými prvky, které jsou kromě samotného desénového hlediska také místem, jež lze využít i prakticky.

Reklama

Skvělé balkóny ze dřeva

Většina balkónů je v současné době vyrobena z betonu anebo z různých kovových materiálů, nicméně jakousi klasikou je především dřevo. Pokud chcete mít na domu skvělý balkón ze dřeva, určitě neprohloupíte. Dřevěný balkón disponuje hned několika základními výhodami, které určitě ostatní balkóny nemají. Tou první je především zajímavý a přírodní vzhled takovýchto balkónů. Dřevo je přírodním materiálem a určitě nepůsobí na domu nějakým nepříjemným rušivým dojmem.

Dřevěné balkóny najdeme především na chalupě

Když si vezmeme dřevěné balkóny jako takové, tak zjistíme, že se nejčastěji používají hlavně u různých chat, chalup a venkovských stavení. Ostatně typické jsou takzvané alpské balkóny, které je možné spatřit zejména v menších alpských městečkách. Když bychom se měli pozastavit nad tím, z jakého dřeva se tyto balkóny vyrábějí, tak nejčastěji se využívá zejména smrku, borovice anebo modřínu. Na konstrukci balkónu mohou být ale také využity i tvrdé dřeviny, jako jsou dub anebo buk.

Tvoříme dřevěné balkóny

Konečnou podobu balkónu dá ale pochopitelně až vrstva laku, která se nachází na povrchu dřeva. Lak je velmi důležitou záležitostí hned z několika různých pohledů. Tím prvním je pochopitelně design. Volit je možné jak tmavý lak, tak i lak, který zachová dřevo ve stejné podobě jako před nalakováním. Laky mají také za úkol uchránit dřevo před nepříjemnými chorobami a také před různými přírodními vlivy. Nalakované dřevo je skvělé také z toho pohledu, že určitě nenasaje vlhkost a nedochází k jeho předčasnému stárnutí a deformacím.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 7502x] [12. prosinec 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie