Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Dřevěné ploty jsou klasikou

13. prosinec 2010

Dřevěné ploty jsou klasikou

Kdo má rád přírodní vzhled, určitě zvolí jako základní anebo doplňkový materiál k výrobě svého plotu dřevo. To je jedním z nejstarších a také zároveň nejoblíbenějších materiálů, jež se na výrobu plotů vůbec používají.

Reklama

Dřevěné ploty českých domů

Podívejme se na dřevěné ploty z pohledu jejich funkčnosti a také vzhledu. Prvním faktorem, který mluví pro dřevěné ploty, je zcela jistě ten fakt, že dřevo je přírodním materiálem, který působí velmi přirozeně a příjemně jak na oko, tak i na dotek. Skutečnost je ovšem taková, že je nutné je velmi dobře opatřit kvalitním lakem, díky kterému si zachová přírodní vzhled. Nepříjemné je zejména to, že jsou dřevěné ploty ohrožovány různými plísněmi a také hnilobou. Co se týká samotného dřeva, které se používá na výrobu dřevěných plotů, tak nejčastěji lidé volí jehličnaté stromy, které jsou pochopitelně levnější. Problém je ovšem s jejich zpracováním, jelikož se na jejich povrchu nachází pryskyřice, jež ztěžuje jejich zpracování. Tvrdé dřevo buku anebo dubu je sice dražší, nicméně při zpracování nečiní žádné obtíže.

Dřevo si můžeme vytvarovat

Velkou výhodou dřeva je také jeho tvarová variabilita. Volit je možné jak klasické laťky, které se dávaly na ploty odjakživa, tak i třeba tenkou kulatinu anebo hranolky. Záleží pouze na fantazii konkrétního designéra anebo majitele daného plotu. Skvělé jsou zejména ploty, které jsou vyrobeny nejen ze dřeva, ale také z jiných materiálů. Popravdě řečeno, využití ostatních materiálů je nutné, jelikož každý plot potřebuje opravdu kvalitní podezdívku, jinak by docházelo k hnilobě a tlení.

Kvalitní lak je základ

Nutností jsou také sloupky plotu. Ty jsou většinou vyrobeny z kovu anebo z cihel. Určitě je také třeba volit velmi dobře barvu konkrétního plotu. Tu je možné volit pouze použitím určitého typu laku. Ten může být jak čirý, tak i zabarvený do tmava či světla. Synonymem pro kvalitu laku se stal Xyladecor, který můžeme používat na všechny typy dřeva.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: moderni-bydleni] [Zobrazeno 4514x] [13. prosinec 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie