Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Grilování za každého počasí

25. únor 2010

Grilování za každého počasí

Grilované maso, grilovaná zelenina. Také se Vám sbíhají sliny již jen při pohledu na tato kouzelná slůvka. Není se čemu divit, snad každý Čech se čas od času sejde se svými přáteli a blízkými na zahradě a při pojídání grilovaných lahůdek poklábosí. Už jste přemýšleli o novém grilu pro nadcházející sezonu 2010?

Reklama

Na obrázku Gril Philips HD 4419/20 - 2.250,-

V minulém článku jsme Vám představili možnosti venkovního grilování na plynovém grilu s veškerými výhodami a problematikou.

Venkovní grilování

Venkovní grilování je však závislé na počasí. Těžko si dokázat představit, že je někdo takovým fanouškem grilování, že si sedne ke grilu na zahradě v mrazu nebo deštivém počasí. Jistě, za deště si můžete uspořádat grilování pod nějakou stříškou či terasou, ale co když takové místo není k dispozici, a vy přesto máte chuť na nějakou specialitku z grilu? Naštěstí tu řešení je.

Elektrický gril - řešení pro domácnost

Zkuste elektrický gril , díky kterému Vám veškeré podobné problémy ihned odpadnou. Elektrický gril totiž můžete klidně použít i přímo doma, přitom domácnost neutrpí žádnou újmu na kráse. Na rozdíl například od grilu na dřevěné uhlí totiž elektrický gril nebude zanechávat žádný nepříjemný popel, který se může snadno roznést po celém bytě.

Elektrický gril potřebuje jen jednu jedinou věc - zásuvku na elektrický proud. A to jistě nebude u Vás doma žádný problém.

Elektrický gril sice může mít vyšší pořizovací cenunežli grily ostatní, ale jídlo na něm připravené bude zdravější, a co víc, ušetříte si námahu s odstraňováním popela a složitým čištěním>. Jednoduše otřete teflonovou desku, kterou zpravidla každý moderní elektrický gril má, a je to.

Elegance elektrického grilu však spočívá i v několika dalších aspektech. Je snadno přenosný, což se o mnoha grilech říct zrovna nedá. Potřebuje-li ho půjčit soused či kamarád, není to žádný problém. Pouze jej dáte do původního obalu a soused může za chvilku grilovat u sebe doma.

Výhody elektrického grilu

  • možnost grilování v uzavřeném prostoru
  • snadná manipulovatelnost
  • snadná údržba
  • bezpečnost

Příprava jídel na elektrickém grilu Vás jistě bude bavit o mnoho víc, než tomu tak bylo doposud například u plynového grilu. Je potřeba si také uvědomit, že elektrický gril je mnohem bezpečnější.

Při nákupu elektrického grilu je dobré si všímat nejen cenové relace, ale také udávaného příkonu. Kvalitní elektrický gril by měl mít příkon alespoň 2000 W. Prakticky každý elektrický gril pak má tu schopnost, že si můžete nastavit díky zapracovanému termostatu teplotu a kdykoliv ji během přípravy pokrmu regulovat.

I nezkušeným kuchařům se tak při pravidelné kontrole průběhu přípravy pokrmu určitě nestane, že se mu jídlo spálí. Pro ideální přípravu je však nutné si před započetím grilování přečíst návod od výrobce. Odpadnou tím zbytečné nesnáze.


Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


[Autor: admin] [Zobrazeno 3442x] [25. únor 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie