Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak poznáme kvalitní sloupové vrtačky

8. březen 2011

Jak poznáme kvalitní sloupové vrtačky

Zatímco do domácích dílen se jako nářadí a nástroje pro vrtání do různých materiálů hodí spíše klasické ruční vrtačky, případně pak dokonalejší a také nutno říci pohodlnější a mnohem lehčeji manipulovatelnější stolní vrtačky , pak do dílen, kde se profesionálně vytváří určité dílo, bude vhodnější si pořídit sloupové vrtačky .

Reklama

Na co se sloupové vrtačky používají

Ty jsou, stejně jako stolní vrtačky, určeny pro vrtání a zahlubování dřevěných a kovových materiálů. Přesto zde najdeme hned na první pohled značný rozdíl ve velikostech a při provozu také mnohem přesnějším a efektivnějším vrtům.

Jak fungují

Sloupová vrtačka funguje na stejném principu jako klasická stolní vrtačka. V kuličkových ložiscích jsou uložena vřetena a ta jsou dále osazena kuželem, do něhož je možné vložit vrtací nástroj nebo vrtací sklíčidlo.

Kdy zvolit sloupovou vrtačku namísto stolních vrtaček

Rozdíl mezi sloupovými a stolními vrtačkami však spočívá v tom, že sloupové vrtačky mají delší sloup a instalovaný stůl, který je možné naklánět a otáčet kolem sloupu i osy. Tím, že je možné při práci odklápět stůl, dají se sloupové vrtačky skvěle využít i při vrtání vysokých materiálů.

Důležitá je kvalita a výkon

Sloupové vrtačky jsou nejčastěji napájeny ze sítě, což je dáno tím, že jsou určeny pro pravidelné a časté využití, pokud by se tedy jednalo o AKU vrtačky, pak by bylo dost nepříjemné baterie neustále nabíjet.

Ať už si vybereme sloupovou vrtačku od jakékoliv firmy ( na trhu je dnes poměrně značné množství výrobků tohoto druhu) pak samozřejmě vždy záleží na kvalitě materiálu a provedení. Je potřeba, i vzhledem k tomu, že vrtačku budeme používat prakticky pořád, aby byl její chod tichý a výkon elektromotoru dostatečný s plynulým řízením otáček.

Ceny sloupových vrtaček

Ani kvalitní sloupové vrtačky dnes nestojí nijak závratnou sumu, dají se v klidu pořídit pod deset tisíc korun, což vzhledem k jejich účinnosti a výkonu je skvělá cena.


Hodnocení[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2167x] [8. březen 2011]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie