Moderní bydleníModerní bydlení

Váš moderní byt, dům a zahrada
verze pro tisk

Jak se bydlí na terase

31. srpen 2010

Jak se bydlí na terase

Někdo si v soukromí a přitom velmi komfortně užívá sluníčka a čerstvého povětří a nemusí ani vytáhnout paty z bytu. To když má šikovně zařízenou terasu nebo balkón.

Reklama

Chtěli byste také? Není to žádný problém. A s tím zařizováním to můžete vzít doslova od podlahy. I tu nejobyčejnější, mnohdy poničenou, dlažbu můžete mít znovu krásnou, a to bez náročných stavebních prací. Stačí si pořídit dřevěné podlahové dlaždice. Nejčastěji mají rozměr 30x30 cm a na hranách jsou zakončeny očky a háčky. Instalace je velmi jednoduchá. Vyberete si, kde všude podlahové kazety chcete mít a pomocí oček a háčků je pospojujete.

Dřevo dřevu svědčí

Abychom si mohli při venkovní relaxaci dopřát veškeré pohodlí, je třeba daný prostor dostatečně a hlavně prakticky zařídit. Zapomeňte při tom na staré kuchyňské židle, které jsou vytvarovány na jídlo a práci u stolu. Na čtení a lenošení se mnohem více hodí dokonale ergonomicky tvarovaný dřevný zahradní nábytek , který krásné ladí k dřevěné podlaze.

Vybírat můžete z celé řady dřevin. Z hlediska odolnosti vůči povětrnostním vlivům je nejoblíbenější zahradní nábytek ze severské borovice. Ale na paty borovici stále více šlapou exotické dřeviny. Ať už je to červenohnědé meranti, odolný teak, balau nebo eukalypt.

Kolik máme místa?

Při výběru zahradního dřevěného nábytku na balkon či terasu se řídíme tím, jak velký máme prostor a kolik lidí chceme usadit. Například na lodžii se hodí menší dřevěný balkónový nábytek z eukalyptu, tedy kulatý stolek a skládací subtilnější křesílka. Jejich složení trvá jen okamžik a při opření o zeď zaberou minimum prostoru. Na větší terase si už můžete dopřát klasický zahradní dřevěný nábytek. Tedy větší zahradní stůl, polohovací křesla, lavice, lehátka nebo dokonce i houpačky. Skutečně pohodlné posezení zajistí polstrované potahy, které si můžete vybrat v celé škále zajímavých designů nebo dokonce voděodolné.

Aby slunce netrápilo

Sluneční paprsky jsou sice velmi příjemné, ale občas i u nich platí, že všeho moc škodí. Pro skutečně komfortní odpočinek se hodí zahradní slunečník. Velmi dobře se osvědčily typy se střechou, která jde nejen oboustranně naklánět až do 90°, ale i otáčet o 360°. Stín si tak můžete dopřát všude tam, kde je to právě potřeba.

Pro mlsné jazýčky

Ale jaké by to bylo lenošení bez něčeho dobrého na zub? A nemusíte kvůli tomu ani do kuchyně. Pokud patříte mezi vyznavače křehkých grilovaných masíček, špízů nebo zeleniny připravovaných na dřevěném uhlí, můžete vyvařovat přímo pod širým nebem. Vybrat si můžete jak tradiční zahradní grily na dřevěné uhlí, tak moderní a plně vybavené grily plynové.

A jako novinka se na trhu objevily i stolní grily na dřevěné uhlí, se kterými se stejně dobře jako na zahradě nebo balkoně můžete pohodlně usadit třeba v zimní zahradě, jídelně nebo obýváku. Ke stolu pozvete přátele a při povídání si bez obav z nepříjemného kouře nebo zápachu připravujete lahůdky. Jak je to možné? Je to díky speciálnímu dřevěnému uhlí s bambusovým základem a gelovému podpalovači, jehož originální složení vzniku dýmu zabrání.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


[Autor: bydleni] [Zobrazeno 2270x] [31. srpen 2010]
[Dům a zahrada]
Warning: eregi() expects parameter 2 to be string, array given in /data/web/virtuals/15892/virtual/www/domains/modernibydleni.eu/article.php on line 215
[Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Jaggni To! Linkuj.cz! Jaggni To!

Další články z této kategorie